"Ми не ТЦК, ми повісток не видаємо": як працює на Сумщині рекрутинговий центр української армії

17 травня у Шостці розпочав роботу перший у Сумській області рекрутинговий центр української армії. Його відкрили при міському центрі надання адміністративних послуг. Звернутись до нього можуть мешканці не лише Шосткинської, а і сусідніх громад.

Фото: Суспільне Суми

З 8-ї ранку на новому робочому місці рекрутерка Юлія Пранович. Перший кандидат, розповідає Юлія, вже контактував з військовою частиною і звернувся до центру за гарантію, що нестиме службу саме в обраному підрозділі.

"Він вже мав рекомендаційний лист від військової частини, але він хотів, щоб у нього був супровід, наданий рекрутинговим центром, щоб він потрапив саме в цю військову частину, яку він обрав. Ми заповнили з ним анкету і будемо супроводжувати його упродовж його навчання в навчальному центрі. До нас сьогодні звернулася військовозобов'язана особа, яка дуже хоче служити, але який має вже бойову повістку. Наш центр рекрутингу не займається військовозобов'язаними особами, які вже отримали бойову повістку", — розповіла Юлія Пранович.

Фото: Суспільне Суми

Жодного ризику, що чоловік отримає повістку під час відвідування рекрутингового центру немає, розповідає консультантка Альона Рибакова. У центрі працюють лише цивільні, до того ж у військовозобов'язаних є можливість звернутися онлайн.

"Ми не ТЦК, ми повісток не видаємо, ми людину інформуємо, надаємо інформацію, потім, якщо їй сподобається певна вакансія, ми вже контактуємо з цією людиною і направляємо її до військової частини. І стрілець, і кухар, і медик, і може бути механік, та водії. Заробітні плати становлять від 20 тисяч гривень до 120 тисяч гривень, залежно від того, де люди не хочуть знаходитись, чи залежно від роду вакансій, посад", — говорить Альона Рибакова.
Фото: Суспільне Суми

Співробітники центру опікуватимуться військовозобов’язаними до моменту, коли вони пройдуть навчання та обіймуть обрану посаду, додає консультантка.

"Ви направляєтесь до навчальних центрів, там отримуєте базову фахову підготовку тривалістю один місяць, після чого ви вже приступаєте до військової служби. Якщо ви уклали контракт саме на водія, то ви будете водієм. Якщо якісь будуть неполадки, то ми разом з Міністерством оборони України будемо розв'язувати дане питання".

Загалом, за словами Юлії Пранович, за два дні роботи проконсультували п’ятьох чоловіків.

Звертатися до рекрутингового центру можна з понеділка по четвер з 8:00 до 17:15, а в п’ятницю — з 8:00 до 16:00, за адресою: вулиця Садовий бульвар, 14.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram