У Великому Висторопі на Сумщині місцеві обстежилися в пересувній амбулаторії

У Великому Висторопі на Сумщині місцеві обстежилися в пересувній амбулаторії. Існує така у рамках проєкту "Мобільні Клініки Сумщини" — це проєкт благодійного фонду “Фортітьюд ЮА” та Лебединської лікарні.

Фото: Суспільне Суми

Місцева жителька Людмила Босенко прийшла до лікарів зі скаргою на погіршення здоров'я. Від її села до найближчої лікарні майже 30 кілометрів.

"Дізналася, що до нас приїдуть лікарі з 13 по 15 травня. Повісили оголошення, що буде сімейний лікар, вузькі спеціалісти і УЗД, і лабораторія, і аптека. Це зручно і не їхати в районну лікарню", — розповіла жінка.

Фото: Суспільне Суми

Медики Лебединської лікарні їздять віддаленими населеними пунктами, які не мають сучасного обладнання та фахівців.

Фото: Суспільне Суми

У складі бригади, яка їздить по віддалених сільських амбулаторіях офтальмолог, невролог, акушер-гінеколог.

Фото: Суспільне Суми

За призначенням сімейного лікаря надаються УЗД та лабораторні дослідження, розповіла заступниця медичного директора з амбулаторної медичної допомоги Світлана Ярошенко.

Фото: Суспільне Суми

"Ось була жіночка вона за 52 роки взагалі не була на УЗД. Такого дуже багато. Це вкрай потрібно. Людина дізнається про свої хвороби. Ми її скеровуємо до лікарів, щоб запобігти найгіршому", — говорить Тетяна Рева, лікарка ультразвукової діагностики.

Фото: Суспільне Суми

"Привезла аптеку, тільки ми приїхали, люди вже чекали і отримували доступні ліки, які виписували сімейні лікарі, що треба, все отоварювали", — розповіла провізорка Катерина Кобрик.

Фото: Суспільне Суми

Мобільна бригада вже була в 22 населених пункти. "За цей період було обстежено понад 3000 пацієнтів. Це і УЗД обстеження, лікар хірург, невропатолог, офтальмолог, сімейний лікар перед цим робить електронні направлення і скеровує їх до вузьких спеціалістів", — говорить Світлана Ярошенко, заступниця меддиректора.

Фото: Суспільне Суми

На території села зареєстровано 639 людей, додала староста Олена Коваленко: "По факту проживає 505 людей. Не кожний пенсіонер може собі дозволити і доїхати до Лебединської районної лікарні — це складно, особливо тим, у кого проблеми зі здоров`ям. А коли приїздять спеціалісти на територію села — це зручно і люди задоволені".

За словами Олени Коваленко проєкт фінансує благодійний фонд “Фортітьюд ЮА”, тож усі обстеження та консультації для пацієнтів – безоплатні.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram