Місто Суми належить до територій можливих бойових дій: що зміниться для містян

Мешканці Сум отримали право на виплати внутрішньо переміщених осіб та мораторій на припинення комунальних послуг. Пов'язано це з внесенням міста до територій можливих бойових дій 6 березня 2024 року.

Це пояснили на сторінці у Facebook Сумської районної ради.

Відтепер сум'яни, які вимушено виїдуть з міста, зможуть оформити статус внутрішньо переміщеної особи та за певних умов матимуть право на отримання виплати від держави. Щомісячно це 2 тисячі гривень на одну дорослу людину та 3 тисячі – на одну дитину або людину з інвалідністю, йдеться у повідомленні райради. Сум'яни матимуть право на гуманітарну або допомогу коштом міжнародних організацій.

Також тепер на мешканців міста поширюється мораторій на припинення надання житлово-комунальних послуг, нарахування та стягнення будь-яких видів неустойки, а також стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги у разі їх несплати. Також заборонено відключення послуг за борги у разі пошкодження майна внаслідок бойових дій.

На територіях можливих бойових дій можливе застосування евакуації у безпечні райони. Рішення про проведення евакуації приймаються на державному, регіональному, місцевому та об’єктовому рівнях.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram