На Сумщині працюватимуть мобільні центри допомоги врятованим

Мобільний Центр допомоги врятованим в Бородянці на Київщині. Фото: МВС України

На Сумщині працюватимуть мобільні центри допомоги врятованим, які придбали за підтримки уряду Іспанії.

Про це повідомили на сайті Урядовий портал.

Два мобільні центри, придбані за підтримки уряду Іспанії, окрім Сумщини, працюватимуть у Херсонській, Київській та Чернігівській областях. Мобільні центри повністю обладнані для надання консультацій.

У повідомленні зазначили, що завдяки таким мобільним центрам мешканці деокупованих територій та прифронтових регіонів України зможуть отримувати кваліфіковану психологічну, соціальну та юридичну підтримку. Вони є частиною мережі стаціонарних центрів, які працюють в 11 містах України. Центри допомоги врятованим надають комплексну підтримку усім, хто потребує, зокрема, і постраждалим від сексуального насильства, повʼязаного з війною. Психологічну, юридичну та соціальну підтримку конфіденційно та безоплатно тут можуть отримати внутрішньо переміщені особи, люди, які виїхали із зони бойових дій чи окупованих територій, місцеві мешканці та усі, хто потребує підтримки.

Перший центр допомоги врятованим запрацював у Запоріжжі у липні 2022 року.

Центри допомоги врятованим створені за ініціативи Офісу Віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, сприяння Урядової Уповноваженої з питань гендерної політики, у партнерстві з UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні, завдяки фінансовій підтримці урядів Австрії, Бельгії, Іспанії, Швеції у співпраці з місцевими органами влади.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram