У лютому 2024 року стартував пілотний проєкт "Укрпошта. Аптека" для мешканців Сумщини. Безоплатну доставку ліків можуть оформити й прикордонні громади. Суспільне побачило, як працює програма у Юнаківській громаді.

Миколі Каськанову – 70 років. Мешкає чоловік в одному з сіл Юнаківської громади. Дружина, говорить, у нього хворіє, для неї замовляє медикаменти. Привезли препарати працівники "Укрпошти".

"Ліки тут, уколи. Такі, що треба срочно колоти. Розумієте? Таке діло. — А де в вас найближче відділення "Укрпошти?" — Два кілометри треба шльопати. Треба друг другу допомагати. Лікувати друг друга", — розповів чоловік. Зустрічати поштарок чоловік вийшов до найближчої зупинки. Від неї до дому – ще півтора кілометра. Ходити, говорить, важко.

Їхня громада, говорить пан Микола обстрілюється постійно. Звуки вибухів чує майже щодня: "Я без вибухів не можу (сміється). Ані магазину немає, пошта – аж туди бігти. Бог його зна. Ото добре, що хоч ви появилися".

Ліки, говорить кураторка пересувного відділення "Укрпошти" Анна Леготкіна, з 23 лютого 2024 року можуть доставляти мешканцям Сумщини. Доставка безоплатна. Це, додає, спеціальна програма: "Є акція "Укрпошта. Аптека". Ми доставляємо ліки. Ви телефонуєте на номер гарячої лінії 0-800-300-545, замовляєте – ми доставляємо".

Програму запровадили спільно з Міністерством охорони здоров'я, аби полегшити доступ населення прифронтових та прикордонних територій до препаратів, говорить директор з розвитку мережі відділень у Сумському районі Олександр Зелений: "Клієнт телефонує на гарячу лінію, там сидить фармацевт, який обізнаний в асортименті і в групі товарів, він диктує рецептурний препарат, або рецепт, в якому є 16 цифр, фармацевт все заносить в базу, вибирає ліки, які потрібні і передає на формування посилки".

Олександр Зелений говорить - з першого березня "Укрпошта" отримала понад тисячу замовлень на доставку ліків від мешканців Сумської області, вже доставлених відправлень на сьогодні мають близько трьохсот.

"Бувають препарати, які не потрапляють в наш перелік препаратів. На даний час у нас більше тисячі вже препаратів, на початку було 515 і десь 300 рецептурних, зараз асортимент постійно розширюється. Із негатива — це те, що препаратів деяких не буває, або, наприклад, фармацевт, який знаходиться на тій стороні гарячій лінії, не пропонує аналог. Деякі є ще негативні відгуки по термінах доставки, але ми це розуміємо, що треба запакувати ліки правильно і відправити. І, тим паче пакування ліків відбувається обов'язково з перевіркою", — зазначив чоловік.

За словами Олександра Зеленого, відправлення з ліками мають доставляти до замовників протягом трьох днів, у зону обстрілів – протягом п'яти.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram