"Думала, згорю отут заживо". Як жителі Самотоївки на Сумщині оговтуються після пережитих авіаударів

3 квітня, після двох авіаударів по Краснопільській громаді, люди оговтуються після пережитого. 77-річна Людмила Рогова живе в будинку, що розташований поруч з місцем влучання російських авіабомб. Жінка розповіла Суспільному про пошкоджене внаслідок російської атаки житло.

Вибуховою хвилею вибиті вікна та двері, з частини будинку знесено покрівлю. Жителька Самотоївки Людмила Рогова розповіла про наслідки нічного авіаудару, нанесеного російськими військовими по її будинку:

"Перший вибух стався о 9-й годині. І впала ця чи ракета, чи снаряд за магазин і за клуб. Там машини були, людей, як завжди коло магазину – багато, скупляємось. Люди порозбігалися, а машини горіли. 6 машин, здається, згоріло. Одну людину вбило, а одну поранило. Дуже паніка велика була. Клуб розвалило, магазин до половини розбило. Дахи позлітали, стекла в окрузі у людей повилітали".

Пані Людмила пояснила – живе в будинку, що розташований поруч з місцем влучання російських авіабомб. В момент першого вибуху жінка поралась на городі. "Вранці я малину пересаджувала під хатою, а воно хвилею рвонуло у мене фіртку і кинуло, а я так стою з лопатою, зігнулась і думаю, що ж воно бахнуло? І цієї хвилини мене хвилею кинуло під хату, я сильно вдарилася. Дах зірвало. Все попадало, порозліталося", – пригадала жінка.

Не встигла оговтатись від першого пережитого вибуху, як вночі стався другий, розповіла Людмила.

"В 11 годин, коли люди полягали спати, заспокоїлись трішки, тоді воно рвонуло. Така яма була двометрова, у людський зріст. Якраз під вікнами. Я не вийду з хати, мене дверима придавило, двері впали на мене, я їх не можу відчинить. Я вже ж виходила йти, бо бачу, вогонь горить, сусідська хата горить. Коли хтось з хлопців біжить і каже: "бабусю, ви тут живі?" Та, кажу, жива. Так він двері відтягнув, мене витяг, воно мене притиснуло до дверей, що я не могла вийти. Дуже злякалась, думала згорю отут заживо", – поділилась жінка.

"У людей і хати горіли, і по пів хати позносило. Те, що зосталось, і те дорвало. Страшне, що робилося. Почало розвидняться, таке горе – скрізь розрухи, скрізь руїни, люди плачуть. Магазин розвалений. Люди кинулися допомагати. Ну, дуже страшно все це переносить і дивиться на все це".

Вдень 4 квітня встигли заклеїти вікна плівкою та перекрити частину даху в будинку Людмили Рогової. Двір і будинок, потроху приводять до ладу, сказала жінка.

Внаслідок обстрілу села зранку 3 квітня, повідомив заступник Краснопільського селищного голови Василь Лавриненко, пошкоджені 20 будинків та 5 адмінбудівель. Внаслідок нічного удару загорівся будинок та легковик.

Людмила Рогова сказала, що не дивлячись на обстріли свою домівку поки покидати не планує: "Я скільки насіння накупила, гілок скільки натягала, щоб чучела робить та декоративні рослини чіпляти на кущі. Я нікуди не поїду".

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram