Волонтер Роман привіз з-за кордону автомобіль для бійців та медтехніку Сумському обласному перинатальному центру. Понад 20 років тому він зі своїми батьками виїхав з України в Норвегію, де живуть і нині. З початком повномасштабного вторгнення, каже хлопець, не змогли залишатись осторонь і почали волонтерити.
Роман проїхав понад три тисячі кілометрів, щоб привезти автівку українським бійцям автівку. "Я машина їде “на нуль” і вона їде на ось ці перші штаби медичні, що забирають бійців “з нуля” до цих перших штабів. Було таке замовлення на цю машину: щоб був кузов, щоб було куди класти поранених бійців і щоб ця машина могла по цим дорогам виїжджати", — розповідає хлопець.
Це третя машина для бійців, яку Роман привіз із Норвегії. Спочатку, каже, було страшно їхати у війну, зараз страху немає: “Мене мотивує просто якась людська гідність, якесь людське життя. Щось таке всередині, що хочеться чимось допомогти. Нам казали люди, які знають, котрі там (на нулі) були, що одна така машина виїжджає десь 20 разів на день і кожного разу по два поранених бійці може забрати і це можна лише порахувати, скільком людям це допомагає”.
Після дороги автівка пройшла діагностику і нині потребує ремонту, розповідає сумський волонтер Роман: "Підвіска барахлить і дуже дебело барахлить. Машина стара, в яких умовах вона там їздила у себе ми не знаємо, хоча все одно умови там були кращі, ніж тут. Але вона 3000 км проїхала до нас, поки потрапила. І в нас поїхала 1000 по Україні. А в Україні які дороги? Ви напевне знаєте, які. Тобто, ходова трошки, навіть більше ніж трошки вийшла з ладу і потребує заміни деяких частей".
Аби якнайшвидше відремонтувати та відвезти бійцям автівку, на сторінці Благодійного Фонду “Теплі обійми України”, який співпрацює з норвежськими волонтерами понад рік, оголосили збір коштів на запчастини, розповідає його директорка Ірина Свірідова: "На те, щоб зібрати на ремонт машини, нам потрібно десь 24 000 гривень, а якщо купити ще два акумулятори, то це плюс ще 4000. Тобто, 28000 десь нам потрібно на ремонт машини".
Окрім автівки бійцям, Роман привіз дарунок гінекологічному відділенню Сумського обласного перинатального центру. Це — апарат для ультразвукової діагностики.
"Мої батьки, вони в медицині, в них праця в медицині. Там з лікарнею вони домовились, що цей апарат вони можуть віддати. Ми його забрали, нагрузили на вантажівку, на цю машину і ось якось привезли”, — говорить хлопець.
Завідувачка гінекологічного відділення Наталія Іконописцева розповіла: "Ніколи в нас його не було, ми не змогли самостійно проводити діагностику для наших пацієнтів. Треба було звертатись до лікаря, який працює в кабінеті ультразвукової діагностики, а саме в жіночій консультації. Тепер позачергово, в потрібний для нас час ми можемо надавати відразу діагностику нашим пацієнтам нашого відділення".
Нинішній приїзд у Суми, каже волонтер з Норвегії, є для нього найнебезпечнішим, бо упродовж останнього тижня, поки він тут російські війська кілька разів атакували місто ракетами й “Шахедами”. Але, додає, це стимулює ще більше допомагати українцям.
Читайте Суспільне у Telegram
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram