"У мене у квартирі стелі немає". Як відновлюється життя у Білопіллі на Сумщині

Від центру міста Білопілля що на Сумщині до кордону з Росією — 10 кілометрів, від околиці — 6. Про події річної давнини та чи відновлюють власне житло, місцеві мешканці розповіли кореспондентам Суспільного Суми.

88-річний Віктор Блажко близько 50 років мешкає у Білопіллі. Він — один з тих, чиє житло пошкодило під час обстрілів російських військових. Майже рік тому, російські війська обстріляли місто.

Фото: Суспільне Суми

Тоді, за словами Віктора, почули близько сотні вибухів. Після нічного обстрілу, його квартира залишилась без вікон та дверей.

Моя квартира, саме балкон, знаходиться навпроти відділення поліції. До цього часу не зрозуміло, чи була це крупнокаліберна артилерія, чи бомба. Але впало саме у двір відділення поліції, яку буквально зруйнувало. А 50 метрів від вибуху моя квартира і мій балкон. Тут побило фасад, пробило несучу стіну будинку. Перелетіло через спальну кімнату, де я спав.

Масований удар по місту військові РФ нанесли 24 березня 2023 року. Тоді загинули двоє людей, ще 9 були поранені.

Фото: Суспільне Суми
Один крупний уламок пролетів над головою, а менші - під ногами розбили ліжко. Той, що пройшов зверху пробив гардероб, стінку, перегородку і впав у ванну кімнату. Я до цього часу не можу збагнути, як я залишився живим.

У цьому будинку мешкає Олександр Кожухов — заступник міського голови. Тієї ночі, він з родиною були вдома. Через влучання у приміщення поліції, вибуховою хвилею пошкодило усі квартири у будинку у тому числі і його.

Фото: Суспільне Суми
У мене у квартирі стелі немає. В залі вона обсипана вся, немає відкосів, жодне вікно не вціліло, а було 5 вікон. Все повиривало, порозносило. 24-го зранку квартири майже не було.
Олександр Кожухов

Нині, говорить Олександр Кожухов, місту допомагають благодійники у вигляді будівельних матеріалів. Наразі із 12 квартир мешканці п'яти скористалися державною програмою "єВідновлення".

Фото: Суспільне Суми

За словами Білопільського міського голови Юрія Зарка, у місті мешкає близько 13 тисяч людей. До міської громади, крім Білопілля, входить 53 села. З десяти старостинських округів, сім - розташовані безпосередньо на прикордонні. Є села, звідки виїхали всі люди.

Юрій Зарко. Фото: Суспільне Суми
Наприклад, село Волфине, яке зараз практично все знищене, не проживає жодної людини й на превеликий жаль, ми не маємо можливості прийняти документи від людей для відновлення, тому що процедура так прописується, що повинні там бути акти обмеження тієї самої поліції, які б підтверджували факти. Село фактично на нулі і це дуже небезпечно і зараз люди не можуть оформити єВідновлення.

У своїй квартирі, розповідає Олександр Кожухов, вставили нові вікна, ремонт вирішили робити пізніше. Нині, ж говорить чекатимуть перемогу.

Фото: Суспільне Суми
Щоб всі хлопці, які воюють, повернулися додому неушкодженими до своїх родин, до своїх дітей. Щоб займалися будуванням своїх родин, а не цією клятою війною.
Олександр Кожухов

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram