"Окупанти закатували брата". Що передувало створенню першої парафії ПЦУ у Тростянці на Сумщині

Перша парафія Православної Церкви України з'явиться у Тростянці. Таке рішення жителі міста ухвалили на зборах релігійної громади 2 лютого 2024 року, повідомив благочинний Тростянецького церковного округу Роман Кулішов. Про передумови створення першої парафії ПЦУ у Тростянці — дізнавалося Суспільне.

Парафіянка Любов Золотухіна, яка понад 20 років відвідує храм, свій мотив переходу пояснила так: "Нас добила ця окупація. Окупанти, які були у Тростянці, закатували мого рідного брата. Він був прострелений з ніг до голови. Ми кожного дня ходили до церкви, не дивлячись на те, що тут стояли російські солдати. Навіть коли нікого не було, батюшка завжди тут був".

Валентина Сафонова додала, що після повномасштабного вторгнення, парафія Гребениківки, разом з настоятелем Романом Кулішовим, перейшла до ПЦУ. За словами жінки, тепер парафіяни підтримують священника Романа Кулішова у створенні нової парафії в Тростянці.

Фото: Суспільне Суми

"Ми перейшли до ПЦУ, бо ми Україна. В нас має бути своє — українське. Свій патріархат, не російський. Раз Україна, то й мова має бути своя і культура, і релігія своя", – зазначила парафіянка Валентина Сафонова.

Фото: Суспільне Суми

"Після того, як ми побували в окупації і подивились на русскій мір, як прийшли нас убивати, катувати. В селі у нас двоє поранених, вбитий чоловік, який нам привозив хліб. Не повинно бути так. Ми приходимо до церкви, купуємо свічки. І платити податки московському патріарху — не повинно так бути. У нас має бути своя церква", – пояснила парафіянка Ганна Протасова.

"Слава Богу, що в нас є такий наставник — отець Роман. Допомагає нам у горі, біді і радості. Молиться за загиблими нашими солдатами, щоб війна закінчилась, Божою ласкою нас всіх благословляє", – розповіла парафіянка Валентина Лапіна.

За словами протоієрея Романа, міська влада Тростянця підтримує створення парафії ПЦУ і нині допомагає у пошуку приміщення.

Фото: Суспільне Суми

"Пропозиції є і ми їх розглядаємо. Іде справа за оформленням документів, яке потребує деякого часу. Було ухвалено рішення у Тростянці створити громаду на честь святого Юрія Переможця. Були проведені попередні збори на яких були присутні 30 людей. Нам принесли 65 заяв про створення парафії", – пояснив протоієрей, благочинний Тростянецького церковного округу Роман Кулішов.

Роман Кулішов. Фото: Суспільне Суми

На Сумщині, після Об’єднавчого Собору, до Православної церкви України перейшло близько 70 парафій, розповів секретар Сумського єпархіального управління ПЦУ Петро Попаденець.

Петро Попаденець. Фото: Суспільне Суми

"Йде процес об'єднання. Протягом цього часу перейшли близько 70 громад з так званої УМП церкви в лоно єдиної церкви, бо ми знаємо, що канонічна церква є саме ПЦУ, яка отримала Томос", – зазначив секретар Сумського єпархіального управління ПЦУ Петро Попаденець.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram