Мікрогранти для ветеранів. Як отримати грант на розвиток власної справи на Сумщині

Мікрогранти для ветеранів – частина проєкту "Власна справа", що стартувала у 2022-му. Відповідно до умов, учасники бойових дій або члени їхніх родин можуть отримати на розвиток бізнесу від 250 тисяч гривень до одного мільйона. Суспільне поспілкувалося із ветераном Нацгвардії, який відкрив власний ресторан у Сумах, скориставшись державною програмою.

Андрій Сєльський – ветеран Нацгвардії. У 2016 році, ще 18-річним юнаком він воював у зоні АТО, там отримав травму, після цього вирішив зайнятися бізнесом. Відкрив магазини з електронікою, потім – ресторан.

В мене працює п’ять працівників за штатом. Тут сто посадочних місць, це вважається дуже велике кафе.
Фото: Суспільне Суми

Заклад чоловік стилізував під вагон "Укрзалізниці": замість столиків – купе, а офіціанти та адміністратор закладу жартома називають себе провідниками та начальником потягу.

Це цікаво, давати такий досвід людям, наче в справжньому потязі люди їдуть.

Заклад запрацював наприкінці 2023-го. Частину коштів на відкриття – 250 тисяч гривень – чоловік отримав за державною програмою "Власна справа" для ветеранів та членів їхніх родин. На них закупив обладнання для кухні.

Фото: Суспільне Суми
У серпні вирішив податися на неї, десь два тижні писався бізнес-план, потім він два тижні утверджувався. В вересні я вже отримав кошти.

На відкриття такого ресторану мінімум потрібно рік, ділиться деталями справи підприємець, запустити бізнес Андрію вдалося за два місяці.

Фото: Суспільне Суми

Мікрогранти для ветеранів – частина проєкту "Власна справа", що стартувала у 2022-му. Відповідно до умов, учасники бойових дій або члени їхніх родин можуть отримати на розвиток бізнесу від 250 тисяч гривень до одного мільйона, говорить начальник відділу Сумського обласного центру зайнятості Роман Кульгов. Чергова хвиля програми розпочалася 11 лютого.

Роман Кульгов. Фото: Суспільне Суми
У нас передбачено, що грантова підтримка, мікрогрантова по створенню малого бізнесу, по власній справі і по ветеранському проєкту працюватиме до кінця року. Сільське господарство, оптова торгівля, переробна промисловість, організація харчування, будівницвто, торгвля, медичні послуги, освітні послуги - ці напрямки переважають серед підприємців нашого регіону.

Програму саме ветеранських грантів запустили навесні 2023-го, з того часу скористалися нею п’ятеро підприємців області, на загальну суму 2 мільйони 200 тисяч гривень. Обов’язковою умовою гранту є створення робочих місць – від одного до чотирьох, залежно від розміру гранту. Подати заявку на створення або розвиток власного бізнесу по грантовій підтримці ветерани або члени їхніх родин можуть через портал Дія.

Обов’язковою умовою є додання до заяви бізнес-проєкту. Потім ця заява і цей бізнес-план надходять до того регіонального центру зайнятості, де вказане місце впровадження діяльності, комісія регіонального центру зайнятості розглядає цю заяву і цей бізнес-проєкт та запрошує особу на співбесіду, співбесіди проходять в онлайн форматі, їхати нікуди не треба.

Остаточне рішення, чи надавати грант на розвиток бізнесу, приймає Державна служба зайнятості. За словами Романа Кульгова, на Сумщині у 2023-му та за січень 2024-го за програмою "Власна справа" було створено 730 робочих місць, грантів видано на суму понад 70 мільйонів гривень.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram