У Пустовійтівці на Сумщині пацієнтів обстежували на рак

Понад сто пацієнтів у Пустовійтівській амбулаторії продіагностували на рак лікарі з Сум. У Роменський район приїхали медики з обласного онкологічного центру та центру контролю та профілактики хвороб. З собою привезли обладнання.

Фото: Суспільне Суми

Мешканців села обстежували онкогінеколог, онкохірург, спеціаліст УЗД-діагностики, лікарі загальної гігієни.

Місцева мешканка Галина Захарчук ділиться: через онкозахворювання втратила брата, тож до власних оглядів ставиться відповідально.

"Як кажуть, що за рік, сюди-туди і нема людини от згоріла людина "благодаря" нашій тупості, чесно я вам кажу, ми просто тупо себе гробимо. Так що такі планові обстеження — це дуже потрібно. На УЗД ще не була, а в гінеколога була, проблеми були раніше великі, як почала до себе до цього всього серйозно відноситись", — говорить жінка.
Фото: Суспільне Суми

У Пустовійтівській амбулаторії обслуговуються понад 2300 людей. В основному до лікарів звертаються із простудними захворюваннями, також зі шлунково-кишковими та легеневими недугами, говорить сімейна лікарка медзакладу. Є й онкохворі.

"Людей с онкопатологією серед цієї кількості населення у нас всього 93 людини, сюди входять не тільки хворіє зі злоякісними новоутвореннями, але й із доброякісними новоутвореннями та передраковими захворюваннями. Частіше всього саме у нас на дільниці виявляються хвороби молочної залози, гортані і нирок", — говорить Галина Гончаренко, сімейна лікарка Пустовійтівської амбулаторії.

Фото: Суспільне Суми

Одна з пацієнток – пані Ірина – також скористалася позаплановою діагностикою. Жінка розповідає: в минулому подолала онкологію.

"Я пішла до гінеколога, гінеколог виявив, що пухлинка була в груді. Направили в онко. Це у 21-му році було, оперувалася в Харкові, хімію проводила в Харкові", — говорить Ірина Громова.

В Україні до 2030-го року рак вийде на перше місце після серцево-судинних захворювань, говорить лікар обласного центру контролю та профілактики хвороб. Нині, додає, в країні на рак хворіють близько одного мільйона людей.

"Кожен рік відбуваються нові випадки – це 93 тисячі осіб. І помирає з них буквально половина – 39 тисяч осіб, це маленьке місто", — повідомив Віктор Калантиренко.

"Кожен рік людина має проходити медичний огляд, найпростіший комплекс охоплює рентген органів грудної клітини, УЗД органів черевної порожнини. Якщо це жінка, то це огляд гінеколога. Ну і загальний аналіз крові. Якщо з'являються якісь новоутворення на шкірі, підшкірній жировій клітковині - це все вона повинна помічати і звертати увагу лікаря", — говорить Юрій Левицький, хірург-онколог.

Фото: Суспільне Суми
На Сумщині за 2023 рік померло понад 1,5 тисячі пацієнтів від злоякісних новоутворень, говорить директор обласного онкологічного центру Володимир Шевченко. Всього ж в області на обліку перебуває 41 тисяча пацієнтів з онкозахворюваннями.

"Якщо ми беремо Сумську область, то за 2023 рік у 444 жіночок було виявлено рак грудної залози. За 2023 вперше у 324 пацієнтів виявлено рак передміхурової залози", — додає Володимир Шевченко.

За інформацією Сумського онкоцентру, серед оглянутих в Пустовійтівці пацієнтів виявили 42 людини зі схильністю до онкозахворювань, шістьох відправили на дообстеження.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram