"Гордєй" військовослужбовець 129 бригади територіальної оборони. Чоловік має улюбленого собаку "Кайзера", грає в "Ігри нескорених" та захищає небо над Сумською областю. Як йому все вдається у матеріалі Суспільного.

Фото: Суспільне Суми
Придбав собі собаку, він мені друг, побратим, син, брат. Він зі мною на позиціях і на змаганнях.

"У мене поранення у 2014-2015 роках брав участь в АТО. 40-вий окремий мотопіхотний батальйон "Кривбас". Бої за Дебальцево. Потім Маріуполь. Там отримав контузії, уламкові поранення".

Фото: Маріуполська міскрада

Як прийшов у "Ігри нескорених" військовослужбовець говорить:

"З початку, як тільки вони прийшли в Україну, з 2017 року почав. Волонтери з одеського шпиталю, де я лікувався, скинули посилання на ці ігри і сказали: "Йди пробуй. Пробуй. Займайся спортом".

Українські військові на тренувальних зборах напередодні відбору на змагання Повітряних сил США. Фото: Invictus Games: Team Ukraine

"У 2017 році на відборі в Одесі – це перший турнір. Я перший раз приїхав, записався на абсолютно всі види спорту. Ну я крутий, я сильний. Я сів на той гребний тренажер, хвилину погріб і я пойняв, що всьо. А я ще тоді палив, як сапожнік. А потім пішов на велосипед і думав там хвилину треба крутити. Хвилину прокрутив педалі – а мені кажуть: "Давай, п’ять хвилин". А я вже видохся. І мене знесли з того велосипеда, дали нашатир. Але нормально. То теж досвід".

За плечима бійця "Ігри нескорених", "Warriors games" та відбір на ігри Військово-повітряних сил США.

Фото: Invictus Games\Team Ukraine, грудень 2023 рік

"Найяскравіші враження залишили Австралія, Сполучені Штати Америки. Це ті країни, де я був завдяки цим іграм. Це подорожі по світу, це спілкування з пораненими ветеранами, скаліченими ветеранами. Коли ти дивишся як людина без обох ніг, без однієї руки, морський піхотинець Її Величності Єлизавети (царство їй небесне) пливе або гребе на тренажері. Як він пересувається за допомогою однієї руки на сідницях, його підтримує родина, діти, зали, трибуни стоячи хлопають".

У 2022-му році “Гордєй” здобув срібну медаль на "Warriors games" у волейболі сидячи.

Була запекла боротьба в тому турнірі. Ми програли Повітряним Силам Сполучених Штатів Америки, команді Повітряних Сил.

Гребний тренажер, волейбол сидячи, баскетбол на візках та стрільба з лука – цими видами “Гордєй” змагався на різних турнірах.

У 2017 році взяв перший раз лук у руки. З трьохсот можливих очок з дистанції вісімнадцять метрів я настріляв дев’ять. У вісімнадцятому році на відборі, я вже зайняв третє місце.

Наразі війна додає людей, які можуть брати участь у "Іграх нескорених".

Фото: Суспільне Суми
Я думаю то державі потрібно, зокрема Міністерству у справах ветеранів, якомога більше ходити по шпиталях. І тяжко поранених бійців залучати до адаптивних видів спорту. І реабілітувати їх за допомогою спорту.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram