Понад 3 місяці з пробитим дахом. Як живуть мешканці будинку після ракетного удару в Сумах

. Фото: Суспільне Суми

Після російського ракетного удару по закладу профтехосвіти в Сумах 29 липня, пошкоджень зазнав і один з будинків. Там пробитий дах, на стелях та стінах пліснява й грибок. В яких умовах зараз живуть мешканці будинку — детальніше дізнавалося Суспільне.

Пенсіонерка Тетяна Касьянова близько 40 років мешкає у цьому будинку.

“29 липня було спекотно на вулиці, і я ходила провітритись. Близько 7:30 у мене виникло дивне передчуття, мені захотілось додому. Я дійшла до 24 училища і почула якийсь шум, але нічого не могла зрозуміти. Коли підійшла ближче, зрозуміла: щось прилетіло”, - згадує мешканка пошкодженого будинку пані Тетяна.

Відтоді квартиру Тетяни Василівни та її сусідів заливає дощем. Пані Вікторія додає, з грибком та цвіллю намагались впоратись самотужки — зробили косметичний ремонт, частково закрили плівкою пошкодження, але від дощів це не рятує.

Вікторія Семерня. Фото: Суспільне Суми

“Стеля у нас реально чорна була. Добитися, щоб нам зробили ремонт — неможливо. Ми самотужки, своїми силами лазили на дах, частково, звісно, бо на весь дах дуже складно, важко і дорого. Тому ми зробили собі частково ремонт даху. Ходимо, пишемо, просимо. І до адміністрації міста ходили і директору (директору профтехучилища - прим. ред.) писали, нас не чують”, - пояснює Вікторія Семерня.

“Сказали: “Своїми силами, бо немає коштів”. У акті зафіксовано, що тріщина по стелі. Акт зроблений на наступний день після удару, 30 числа. Спочатку пообіцяли, що зроблять, потім сказали, що мерія не дала дозволу. На даний час ні мерія, ні училище робити нічого не хочуть”, - каже мешканка пошкодженого будинку Ганна Цибульник.

Пошкоджений дах внаслідок ракетного удару по Сумах 29 липня, 2023 р. Фото: Суспільне Суми

За словами пані Ганни, впоратись з відновленням даху самотужки складно, адже у будинку мешкають переважно пенсіонери.

“З покрівлею і дахом у нас проблеми. Ми не можемо знайти, хто нам може допомогти. Дощі — це велика проблема, а коли будуть ще й морози, просто порозриває там зсередини весь дах”, - говорить мешканка Вікторія Скрипченко.

Пошкоджений дах внаслідок ракетного удару по Сумах 29 липня, 2023 р. Фото: Суспільне Суми

Керівник правового управління Сумської міської ради Олег Чайченко, який є заступником голови комісії з визначення розміру компенсації, пояснює: об’єкт уже проінспектований, акти складено.

“Після огляду даху, я не побачив там значних пошкоджень, хоча так, дійсно, мешканці кажуть, що є після вибуху протікання. Ці пошкодження можуть бути усунені безпосередньо або самими мешканцями або управителем. Управителем, якщо є цей коледж — 16 училище, якщо він не виконує своїх обов’язків, мешканці, як власники можуть прийняти на зборах рішення щодо зміни управителя”, - пояснює Олег Чайченко.

Отримати коментар директорки профтехучилища №16 Віталії Комишанської кореспондентам Суспільного не вдалося. Посилаючись на зайнятість, пані Віталія говорити відмовилась. 31 жовтня ми направили керівництву Сумської ОВА запит на коментар, станом на 2 листопада відповіді не отримали.

Що відомо про російський ракетний удар по Сумах 29 липня

  • Вибух у Сумах пролунав до увімкнення сирени повітряної тривоги, близько 20:00. Двоє людей загинули.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram