Великдень в окопах: як зустрічають свято військові Сумщини

. Фото: Суспільне Суми

Окопи, бліндажі, поруч – пакунки із пасками: на позиціях одного з підрозділів Сумщини, Великдень захисники зустрічають у бойовій готовності. До кордону з Росією тут кілька кілометрів, тому не розслабляються. Трохи ж часу на молитву, говорять, мають.

Після освячення військовий капелан – отець Адріан пригощає бійців великодніми хлібами, а також вручає кишенькові молитовники.

“Я розумію, що оце (показує на автомат – прим. ред.) – є, але молитва – більша зброя”, – говорить отець Адріан.

Військовий капелан отець Адріан. Фото: Суспільне Суми

Молитва молитвою, а от з автоматом та бронежилетом військові майже не розлучаються. На позиціях, говорить боєць, будь-яке свято – звичайний день. Чергування, мовляв, ніхто не скасовує.

“Ворог не зупиняється. Крім нас його ніхто не зупинить. Постійно ми на службі, постійно на чергуванні, навіть прильоти не так вбивають, як розлука із родиною”, – говорить боєць ЗСУ Дмитро.

Боєць ЗСУ Дмитро. Фото: Суспільне Суми

У цьому бліндажі, розповідають бійці, не обживалися. Та все необхідне в ньому мають: ліжка, місце для зброї, гачок на стелі й бойовий настрій.

Фото: Суспільне Суми

Жити в мирі – головне бажання і на Великдень, і кожного дня, розповідають захисники. Щоб пришвидшити цей момент, говорить Микола, й пішов до Збройних сил України.

“Головне – щоб скінчилася війна, скоріше повернутися до дружини, до дитини”, – розповідає боєць ЗСУ Микола.

Фото: Суспільне Суми

Наступний Великдень, ділиться планами Дмитро, зустрічатиме вже вдома – разом із родиною. Впевнений, що до того часу в Україні буде мир.

“У них шансів немає. Наші залізні друзі нам в цьому допоможуть. Я поспорив, що в вересні буду вже вдома”, – говорить боєць ЗСУ Дмитро.

Дмитро, каже, має намір прогнати російських окупантів з української землі. Якщо ж, говорить, “полізуть” знов, то вже має плани.

озширення території України. Ви бачили карту України, напевно, 1830 року? Там територія України разом з Кубанню, з російською територією. Люди старалися, малювали. А ми шо – їх опозоримо? Ви знаєте, який я злий був? Я сам із Західної України, переїхав сюди, знайшов родину – і вони прийшли до нас. Я тут звик, в Сумській області. Думаю, розширимо кордони і там будемо привикать”, – каже боєць ЗСУ Дмитро.

Боєць ЗСУ Дмитро. Фото: Суспільне Суми

“Вони (військові – прим. ред.) повинні розуміти, що вони – не одні. Церква турбується про них також. Багато хто запрошує. Виїжджаємо, спілкуємось. Даруємо таку маленьку радість”, – зазначив військовий капелан отець Адріан.

Фото: Суспільне Суми

Читайте також

  • Освячені Епіфанієм паски передали бійцям у Сумській області.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram