Бібліотекарі Сум влаштували Великодній ярмарок на підтримку ЗСУ

. Суспільне Суми

Напередодні Великодня сумські бібліотекарі провели благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ. Всі товари виготовили працівники та читачі бібліотек Сум, а виручені кошти підуть на підтримку одного з новостворених військових підрозділів.

Найбільше на ярмарку пропонували випічки та смаколики. Все виготовлене власними руками, все потребувало чимало часу і вміння, - розповіли майстрині. Наприклад, великодні кошики, які представила бібліотека на Луці.

Суспільне Суми

"Це робота, я вам скажу, непроста. Трудилися ми декілька тижнів. Саму корзинку зробити – це не дуже просто. А потім вже все – наша фантазія", - розповіла бібліотекарка бібліотеки-філії № 5 Світлана Іванова.

Суспільне Суми

Оцінила смак випічки відвідувачка ярмарку Олеся. "Тут все дуже-дуже смачне. Вже скуштувала деякі речі. Я сюди прийшла з бабусею, я тут для неї купую, і для мами, яка зараз вдома працює. Якусь випічку, пасочки, дуже красиві кролики, серветочки", - розповіла жінка.

У ярмарку взяла участь і сумська волонтерка Каріна Березинець, яка виготовляє і продає вироби з українською символікою на підтримку Збройних сил. "Я робила брошки, браслетки, резинки, віночки такі патріотичні на допомогу військовим. Це за допомогою стрічечок такі браслетки, їх можна використовувати як і резинки, а також такі бантики саморобні", - розповіла дівчинка.

Також на ярмарку влаштували майстер-клас по розмальовці верхнього одягу і речей. Його провела бібліотекарка бібліотеки-філії № 1 Олена Садовнича. Розпис одягу – це її хобі. "Я вирішила взяти участь у цьому благодійному ярмарку і представити деякі свої роботи патріотичної тематики. Це ми робили з діточками у нас на майстер-класі в філії, і сьогодні ми тут теж імпровізуємо. Люди можуть приходити зі своїм одягом і з моєю допомогою малювати на своєму одязі патріотичні малюнки", - розповіла жінка.

Суспільне Суми

Малюнок на шопері створила відвідувачка ярмарку Поліна. "Я малюю на шопері, тут написано Home, тобто мій дім. Я думаю, якщо я буду носити цю сумку, то я кажу, що я знаходжуся в себе вдома, у своїй домівці, на своїй території, і я цим зможу показати, що я українка", - розповіла дівчина.

На ярмарку представили не всі таланти працівників міської бібліотечної системи, - розповіла її директорка Юлія Заговора. "Деякі бібліотеки-філії на свої мікрорайони окремо проводили благодійний ярмарок. У кожного є свої військові підлеглі, так сказати, яким вони допомагають. Хто допомагає на закупку матеріалу для сіток, хто окремим бригадам допомагає матеріально. Ми, наприклад, сьогодні будемо допомагати новоствореній бригаді, передамо кошти, тому що хлопці без нічого, тільки створилися", - розповіла жінка.

Суспільне Суми

Подібні заходи, спрямовані на підтримку Збройних сил, сумські заклади культури проводять до всіх великих свят, розповіла очільниця відділу культури міста Наталія Цибульська. "Всі наші заклади – і клубні, і школи естетичного виховання, і бібліотечна система – всі на своєму рівні роблять все, щоби наблизити нашу перемогу", - додала жінка.

Суспільне Суми

Для гостей ярмарку облаштували фотозону, розгорнули виставку сучасної української художньої літератури та організували концерт хорової капели.

Читайте також

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram