У Сумській міській раді - нові кадрові призначення

. Фото: smr.gov.ua

Заступником Сумського міського голови став Олександр Ларін, який дотепер був радником голови Сумської облдержадміністрації Романа Грищенка. А керуючою справами виконкому – помічниця мера Сум Юлія Павлик. За такі призначення проголосували депутати міськради 24 червня.

Пропозиції щодо призначення Юлії Павлик та Олександра Ларіна на розгляд депутатів Сумської міськради вніс мер Олександр Лисенко. За його словами, Олександр Ларін координуватиме роботу правового управління та взаємодіятиме з правоохоронними органами.

"Олександр Сергійович - учасник бойових дій, він працював в правоохоронних органах, в органах прокуратури. Я думаю, що така людина може налагодити співпрацю і координацію дій наших структурних підрозділів, які відповідають за роботу і співпрацю по даному напрямку. Мабуть, прийшов час налагоджувати тісну співпрацю сьогодні з усіма гілками влади і мати єдиний напрямок розвитку нашого міста, нашої області, нашої держави", - сказав Олександр Лисенко.

До початку 2020 року Олександр Ларін служив у полку поліції особливого призначення Нацполіції Харківщини, потім працював керівником патронатної служби очільника Сумської облдержадміністрації Романа Грищенка та був його радником.

Олександр Ларін. Сумська міська рада

За рішення обрати його заступником мера Сум проголосували 27 депутатів із 35-ти присутніх. "Ми визначилися на фракції. Був міський голова, були кандидати на посади. Це – прерогатива міського голови. Він запропонував ці кандидатури", - сказав керівник фракції "ВО "Батьківщина" Анатолій Сагач.

"Ми підтримували, бо це - відповідальність міського голови. Він бере на себе зобов'язання, організацію роботи виконавчого комітету у цьому випадку і, наскільки я розумію, збільшення фонду заробітної плати не буде, тому бюджет не постраждає", - розповів керівник фракції "Опозиційний блок" Ігор Перепека.

Юлія Павлик. Сумська міська рада

"Юлію Павлик знаємо ми майже п’ять років. Вона приходила до нас, ми ставили їй питання, отримали відповіді - усі, в повному обсязі. Така ж ситуація з Ларіним з приводу того, що він приходив на фракцію, ставили запитання, і також він відповів на них. Ми його знаємо зовсім мало", - сказав керівник фракції "Об'єднання "Самопоміч" Олександр Зименко.

Шестеро депутатів за це призначення не голосували. Серед них - Володимир Чепік та Дмитро Лантушенко.

"На сьогоднішній день губернатор робить централізацію тендерних закупівель. Сподіваюсь, це не справдиться, але, фактично, це людина губернатора, яка входить в органи місцевого самоврядування, чим державна гілка влади фактично впливає, буде впливати на органи місцевого самоврядування. Тому пропозиція фракції "За Україну" не розширювати кількість заступників, залишатися самостійним органом місцевого самоврядування незалежно від того, хто губернатор", - висловив свою позицію Володимир Чепік.

"Наша команда вважає злочинним будь-яке збільшення адміністративного апарату Сумської міської ради. Ми чітко впевнені в тому, що це призначення є на 100% політичним, і жодним чином не відобразиться на розвитку міста Суми та життєдіяльності кожного з нас", - вважає керівник фракції "Європейська солідарність Дмитро Лантушенко".

Певний вплив на це призначення, швидше за все, мав голова Сумської обласної державної адміністрації, ввважає кандидатка політичних наук Андріана Костенко. "Можна зробити висновки про те, що все ж відбувається потепління стосунків між керівництвом нашого міста та керівництвом обласної державної адміністрації. Швидше за все, вони знаходять спільну точку зору і, мабуть, зникає це протистояння, яке раніше могли спостерігати на рівні адміністрації та міської влади. З одного боку, ми знаємо, що партія “Батьківщина” свого часу дуже активно, не завжди відкрито, підтримувала партію “Слуга народу” і так само можу прогнозувати, що це буде відбуватися і на місцевих виборах", - вважає Костенко.

За декларацією, яку подав Олександр Ларін у березні 2020 року, він має: 212 соток землі у Харківській області, дружина володіє квартирою у Харкові майже 90 кв. м, також на дві квартири вказав право користування, однією з них користується дочка. Родина має дві машини - Ауді А4 2014 року випуску та Форд Фієста 2012-го.

За минулий рік Олександр Ларін задекларував понад 460 тис. грн, дружина – понад 900 тис. грн. На двох мають понад 50 тис. доларів готівки.

Призначення Олександра Ларіна заступником мера Сум очільник області Роман Грищенко пообіцяв прокоментувати у п’ятницю, 26 червня.

Авторка - Євгенія Токарєва

Що відомо

  • У Сумського міського голови Олександра Лисенка тепер п'ять заступників - Максим Галицький, Альона Дмітрєвская, Олександр Ларін, Віра Мотречко та Степан Пак.