Зруйнований дитячий табір, пошкоджені приватні будинки. Зноб-Новгородська громада на Сумщині під обстрілами РФ

. Суспільне Суми

Через обстріли російських військових, зруйнований дитячий оздоровчий табір "Десна" на Сумщині, який понад пів століття був місцем відпочинку юних українців. Цей заклад розміщений на території Національного природного парку "Деснянсько-Старогутський" у селі Очкине Зноб-Новгородської громади. Який вигляд має табір нині та як живеться мешканцям цієї громади – читайте у нашому матеріалі.

Село Очкине Зноб-Новгородської громади розташоване на лівому березі річки Десна. Мешканці цього населеного пункту чують, як військові РФ обстрілюють не лише Сумську область, а й сусідню – Чернігівську.

"Нікуди ми не ховаємося. А куди ховатися?А сенс туди ховатися? Щоб попало, а потім привалило, і хто сюди приїде шукати? Ні, нікуди не ховаємося. На вулицю виходимо й дивимося, що і куди полетіло", — говорить мешканка с.Очкине Наталія.

Чули місцеві мешканці і як влучили у дитячий табір. Сталося це проти ночі 13 травня. Це фото зробили працівники Зноб-Новгородської громади уранці після обстрілів.

Фото: Олексія Хоминіча

Василь Єрохов працює в цьому закладі завгоспом. За його словами, табору понад пів століття і основна частина споруд – дерев’яні.

Суспільне Суми

"Ця будівля була щитовою, але обкладена цеглою, дах був дерев’яний. Вона була одноповерховою. І все загорілося. А поруч, ото – медпункт, він був щитовий і простою вагонкою дерев’яною обшитий. Він першим згорів, миттєво. Там частина складу була, там були матраци, постіль для дітей", — розповідає пан Василь.

Суспільне Суми

За словами Василя Єрохова, на території табору всі будівлі пошкоджені. Понівечено й дерева Національного природного парку "Деснянсько-Старогутський".

Чоловік розповідає, що наразі тут вже трішки навели лад. А от чи відбудовуватимуть заклад – поки не знає.

Суспільне Суми

Через те, що Зноб-Новгородська громада, у склад якої входить одне селище та 26 сіл, межує з Брянською областю Російською Федерацією, ця територія під постійними обстрілами.

"Ми вже звикли до тих зручностей, до тих негараздів, які в нас є. Якщо відчуваємо, що десь далі летить, то вже хто що робив, те й робить на городі. Здебільшого на них люди зараз, городні роботи закінчуються", — розповідає місцевий мешканець Олексій Єгорович.

"Агресія росіян відчувається щодня. На нашій території є об’єкти, які вже зруйновані агресором. Є пошкоджені приватні будинки, пошкоджений навчальний заклад, тож "прилітає". Людям допомагаємо", — говорить заступник голови Зноб-Новгородської громади Олег Несмашний.

Суспільне Суми

За словами Олега Несмашного, у Зноб-Новгородській громаді наразі мешкає майже 5 тисяч людей.

Читайте також

  • "Я зі своєї хати нікуди не піду": мешканці села Нововасилівка, що на півночі Сумщини, про сусідство з Росією.
  • "Ховаємося, коли бомби над головою летять". Як живеться мешканцям прикордонного села Манухівка на Сумщині.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram