"Зрозумів, що все буде гаразд". Частина іноземних студентів повернулася до Сум після евакуації

. Суспільне Суми

Невелика частина іноземних студентів, які виїхали з оточених російськими військами Сум на початку березня "зеленим коридором", повернулися. Здебільшого це — майбутні медики, які мають проходити практику. Як їм живеться в прикордонному місті зараз — у матеріалі Суспільного.

Валід Джоуда приїхав у Суми з Палестини. В Україні, говорить, вже — шість років. Зараз — на другому курсі клінічної ординатури, проходить практику у дитячій лікарні, як майбутній педіатр.

"Після школи була можливість приїхати в Україну і я одразу приїхав в Україну. Закінчив навчання на загальній медицині, тому що мені тут зручно, подобається, звик і я вже обрав — продовжувати навчання на клінічній ординатурі тут", — зазначає Валід Джоуда.

Валід Джоуда. Суспільне Суми

За роки навчання вивчив російську мову, тепер, каже Валід, мріє опанувати українську.

"Я вже місяць у Сумах і не бачу ніякої небезпеки, все як було, все добре. Укриття є в кожному приміщенні в університеті, в медичних закладах, тобто, всюди, де навчаються студенти, або де лікують хворих, усюди є місце, де можна пересидіти небезпеку в укритті, як студентам, так і персоналу", — каже він.

З Індії приїхав Нафіс Ахмед. Каже, що планує опанувати неврологію. Зараз — студент 4 курсу і вивчає загальну медицину. Після того, як 8 березня виїхав з оточених росіянами Сум "зеленим коридором", з обережністю вертався назад.

"Повернувся в Україну. Спочатку три дні був в Одесі, потім приїхав до Києва, вже місяць, як тут. Відвідую всі магазини, заклади інфраструктури, все лишилося на тому ж рівні, як було і до війни. Зараз, коли чую сигнали тривоги, йду до укриття", — розповідає Нафіс Ахмед.

Нафіс Ахмед. Суспільне Суми

Говорить що зараз, зазвичай, навчання проводять в форматі онлайн, але коли потрібна якась консультація, звертається до лікарів, які працюють очно.

"Повернувся після літніх канікул, оскільки планую продовжувати навчання. За інформацією від друзів, які лишилися тут, не відчував загроз і зрозумів, що все буде гаразд", — говорить він.

Заступник директора департаменту міжнародної освіти Сумського держуніверситету Євген Коваленко говорить, що нині в Суми повернулося близько 30 іноземних студентів.

"До початку війни в нашому університеті навчалося близько 2100 іноземних студентів з понад 50 країн світу. Найбільша частка студентів — це Індія та країни Африки. Наразі деякі студенти потрошку повертаються. Ми бачимо тут студентів з Індії, Туркменістану, з Палестини, з Йорданії. Враховуючи ситуацію, в якій ми зараз перебуваємо, до її повної стабілізації, всі ми чекаємо на нашу перемогу, ми не спонукаємо студентів до найшвидшого повернення", — каже він.

Євген Коваленко показав одне з бомбосховищ, де укриваються під час повітряних тривог не лише студенти та викладачі вишу, а й перехожі.

"У той час, коли повітряної тривоги немає, підвальне приміщення використовується для підготовки учасників секції стрільби з лука Сумського державного університету, але якщо є сигнал повітряної тривоги, то приміщення використовується, як сховище", — розповів Євген Коваленко.

У сховищі є запас питної води та аптечка на випадок надання першої домедичної допомоги.

Що відомо

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram