Сумські добровольчі формування здадуть свою зброю назад в поліцію

. Суспільне Суми

Добровольчі формування міста Суми віддають зброю, видану їм 24 лютого поліцією, назад. За словами речниці нацполіції Сумщини, такий наказ отримали від ЗСУ. Натомість бійці територіальної оборони отримають нову зброю в їхніх батальйонах.

Володимир Біцак – командир одного з добровольчих формувань Сум. Чоловік показує документ, у якому йдеться, що 10 травня він отримав у обласному управлінні Нацполіції два пістолети. Наразі він прийшов їх здати. Він вважає — зброя, яка видавалася в поліції, повинна бути в поліції. Замість неї бійцям територіальної оборони видадуть зброю в батальйоні. "Добровольчими формуваннями територіальних громад і різними підрозділами на початку війни отримувалась зброя, скажемо так, не зовсім законно, то вона зараз буде вертатись. Тому в цьому нічого немає, ніякої "зради" хочу заспокоїти, що все буде добре", - розповів Володимир Біцак.

Суспільне Суми

Володимир Біцак говорить, що у зв’язку з мобілізацією в Росії, вони мають отримати від ЗСУ більш серйозну зброю, ніж пістолети. В поліції кажуть, що ініціатива про здачу зброї добровольцями йде від Збройних сил України. "Ще на початку повномасштабного вторгнення військ РФ поліція роздала добровольцям зброю для оборони регіону. На сьогодні добровольчі формування територіальних громад фактично підпорядковуються ЗСУ, відповідно, і озброювати бійців добровольчих формувань мають ЗСУ", - розповіла речниця нацполіції Сумщини Вікторія Мкртчян.

Письмовий наказ про те, що добровольчі формування повинні здати зброю, яку їм раніше видала Національна поліція України, надійшов від командувача Збройних сил Територіальної оборони ЗСУ, додала речниця. "Відповідно, Національна поліція повідомила про це добровольчі формування. Після здачі зброї до поліції, бійці добровольчих формувань отримають зброю від ЗСУ", - говорить Вікторія Мкртчян.

Читайте також

  • Понад тисячу разів на Сумщині виявляли вибухонебезпечні предмети з початку року — ДСНС.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram