Сімнадцятий день війни. Як живуть мешканці Охтирки на Сумщині?

. Суспільне Суми

У місті є проблеми з опаленням, світлом, водою та газом. ТЕЦ зруйнована. Магазини відкриті, але не всі. Придбати харчі можна лише у відведені години.

Суспільне Суми

Купити у місті продукти можна і у магазині поруч із поштовим відділенням.

«З інших магазинів сюди все позвозив, залишки всі, щоб люди не ходили. Будемо дивитися по залишкам. Якщо сьогодні все скінчиться, чого ж тоді ми будемо стояти?», – говорить власник магазину Олександр.

Щодо ліків, то їх можна отримати через свого сімейного лікаря. Про це повідомила Надія Пітюкова, заступниця міського голови Охтирки.

Суспільне Суми

«Якщо вам потрібні ліки або ви захворіли, перш за все, звертайтеся до ваших сімейних лікарів. Потім ваші сімейні лікарі будуть звертатися до нас із тими призначеннями, які вони вам зробили. Ми за можливості будемо вас забезпечувати всім необхідним, відповідно до рекомендацій ваших лікарів».

За ці півмісяці Охтирці та її околицях війська РФ здійснювали арт-та авіа обстріли, скидали бомби. Охтирчанин Анатолій говорить, що на власні очі бачив вибух після авіаатаки 9 березня: «Це було десь о четвертій годині. Така хмара була – жовта, червона, а потім така фіолетова з зеленим. Такий вибух там був. Як «шарахнуло» у нас вікна повідкривалися, отаке було. Далі потім у тому боці там ще був вибух і пішло. Було три літаки, вони тричі залітали».

Суспільне Суми

За словами Павла Кузьменка, мера Охтирки, нині місто отримало гуманітарну допомогу із різних областей України та від благодійників із різних куточків світу.

«Сімнадцятий день війни. Сьогодні одна з небагатьох ночей, коли Охтирку не бомбардували, але чому її не бомбардували? Тому що, літаки, які летять із Бєлгорода і Курська, пролітають у центр України. Про Охтирку немов забули, але це на декілька днів», – сказав 12 березня у своєму зверненні Павло Кузьменко.

За останньою інформацією від Павла Кузьменка, 12 березня близько 19:30 російська авіація скинула бомби біля села Чупахівка. Деталі уточнюються.

Що відомо

  • На Сумщині без енергопостачання залишаються понад 50 тисяч абонентів, в Охтирці 300 — без газу
  • Війська РФ знизили темпи наступу, українська армія захищає Харків і Охтирку — Генштаб
  • Російські війська бомбардували Охтирку та Лебедин на Сумщині
  • Резервуарний парк Качанівського ГПЗ на Сумщині зруйновано обстрілами
  • "Вирви від бомб до 20 метрів" — мер Охтирки про нічний авіаналіт російських літаків