Чемпіонат Європи з футболу 2024 року
Чемпіонат Європи з футболу 2024 року

"Завжди пам'ятатиму цей гол". Дивогол Джердана Шачірі у дев'ятку в матчі проти Шотландії на Євро-2024

Джердан Шачірі - перший гравець в історії Євро, що забив на турнірі у статусі представника чемпіонату Північної чи Південної Америки. AP/Martin Meissner

Гол півзахисника Швейцарії потрапив до списку претендентів на звання найкращого у турі.

Півзахисник збірної Швейцарії Джердан Шачірі відзначився дивоголом у матчі проти Шотландії у другому турі чемпіонату Європи-2024 з футболу.

Матч Шотландія — Швейцарія закінчився внічию 1:1. Швейцарцям довелося зрівнювати рахунок після раннього голу у виконанні півзахисника Шотландії Скотта Мактомінея.

Відзначитися забитим м'ячем Швейцарії вдалося після помилки гравців Шотландії. Джердан Шачірі зіграв на перехопленні після невдалої передачі назад і в дотик пробив у дев'ятку.

Відео голу Джердана Шачірі

Завдяки голу Шачірі став наразі єдиним гравцем з Європи, що забивав на шести останніх великих турнірах: трьох чемпіонатах світу та трьох Євро. На цих турнірах він відзначився 10 м'ячами.

"Шачірі довів, що він живе та дихає такими моментами. Це був неймовірно вбивчий удар, і це єдине, що він міг зробити у цій ситуації", — сказав після гри головний тренер збірної Швейцарії Мурат Якін.

Сам же футболіст визнав: йому сподобався забитий м'яч у грі проти Шотландії, і він ще довго його пам'ятатиме.

"Завжди пам'ятатиму цей гол. М'яч повільно летів до мене, і я подумав, що ж, мушу спробувати так пробити. М'яч після удару ідеально полетів у кут. Це був справді красивий гол, хоча я й багато забивав таких перед цим", — зазначив Шачірі.

А ось півзахисник Граніт Джака наголосив, що гол його партнера по команді — доказ, чому він і досі є важливим гравцем для збірної Швейцарії. "Не всі футболісти мають таку ліву ногу, як у нього", — додав капітан швейцарців.