Чемпіонат Європи з футболу 2024 року

Португалія вирвала перемогу у Чехії у компенсований час в останньому матчі першого туру Євро-2024

Кріштіану Роналду провів 26-й матч на чемпіонатах Європи з футболу. Getty Images/Boris Streubel

Чим закінчився перший тур чемпіонату Європи-2024 з футболу.

Збірні Португалії та Чехії очним матчем закрили програму першого туру на чемпіонаті Європи-2024 з футболу. Поєдинок між командами закінчився перемогою португальців — 2:1.

Португалія та Чехія — регулярні учасники Євро-2024 з футболу. Португальці пройшли на турнір завдяки максимальному результату у своїй відбірковій групі (10 перемог у 10 поєдинках). Тоді як чехам це вдалося лише в останньому турі: випередили Польщу у боротьбі за друге місце.

На рівні чемпіонатів Європи Португалія та Чехія вчетверте зустрічалися між собою. Чехи виграли на Євро-1996, тоді як португальці — у 2004 та 2012 роках.

Як минув матч Португалія — Чехія?

• У першому таймі моменти створювали виключно гравці збірної Португалії. Двічі завдав ударів Кріштіану Роналду, який оновив одразу кілька рекордів — за кількістю поєдинків та участю у шести чемпіонатах Європи з футболу.
  • Матч Португалія — Чехія став першим на Євро-2024, перший тайм якого закінчився безгольовою нічиєю 0:0. Після перерви ж рахунок відкрили чехи: першим же ударом у площину воріт відзначився форвард Лукаш Провод.
  • Втім, Португалія змогла зрівняти рахунок: через сім хвилин після пропущеного голу м'яч у свої ворота зрізав захисник Робін Гранач.
  • До кінця гри Чехія відзначилася лише однією атакою на ворота Португалії — номінальні господарі контролювали хід подій. На 86-й хвилині Діогу Жота після добивання відзначився, але після перегляду VAR арбітри зафіксували офсайд у Кріштіану Роналду, який завдав удару у штангу перед добиванням від партнера.
  • У компенсований час Португалія все ж вирвала перемогу: простріл Нету зміг замкнути Францішку Консейсау, який встановив остаточний рахунок — 2:1.