Чемпіонат Європи з футболу 2024 року

Бельгія з двома скасованими голами поступилася Словаччині на старті Євро-2024 в групі України: таблиця

Бельгія — Словаччина. REUTERS/Heiko Becker

Перша поразка бельгійців за понад півтора року.

Збірна Словаччини сенсаційно здолала Бельгію в групі України на чемпіонаті Європи-2024 з футболу. Матч завершивя за рахунку 1:0 після єдиного голу Івана Шранца.

Бельгія, яка виграла відбіркову групу перед Євро, не поступалася в усіх турнірах від листопада 2022 року. Також "червоні дияволи" досі ніколи не програвали Словаччині, з якою зустрічалися вперше на офіційному рівні.

Як пройшов матч?

• Найгостріший момент на стартових хвилинах мав бельгієць Ромелу Лукаку. Форвард пробивав із лінії воротарської зони — прямо в голкіпера суперників Мартіна Дубравку.
  • Словаччина відповіла голом вже на сьомій хвилині. Обрізка бельгійців поблизу власних воріт призвела до м'яча Івана Шранца, який зіграв на добиванні — арбітри VAR підтвердили, що вінгер не перебував у офсайді.
  • Лукаку вдалося занести м'яч у ворота вже в другому таймі. Цього разу VAR зафіксував у нападника положення поза грою — гол не зарахували.
  • Атака, яка призвела до скасованого голу Лукаку, також могла завершуватися голом. "Десятка" бельгійців завдавав удару у ближній, "воротарський" кут воріт — Дубравка перевів на кутовий.
  • Інший гол Лукаку був скасований на заключних хвилинах поєдинку. Арбітр Галіл Мелер на повторі зафіксував гру рукою з боку Лої Опенда впродовж результативної атаки.

Євро-2024. 1-й тур

Бельгія — Словаччина 0:1

Гол: Шранц, 7

Після перемоги словаки зрівнялися за очками з Румунією, яка у своєму матчі 17 червня переграла Україну (3:0). "Синьо-жовті" — останні в групі Е після першого туру.