Легка атлетика: чемпіонат Європи
Легка атлетика: чемпіонат Європи

"Наче викидає тебе". На Євро з легкої атлетики є незвичний сектор для стрибків – дві українки змагатимуться там у фіналі

Ексклюзивно
Ольга Корсун на Євро-2024. Ulf Schiller/athletix.ch

У чому його особливість – розповіли спортсменки у коментарях Суспільне Спорт.

Збірна України з легкої атлетики виступає на Євро-2024 без чинної чемпіонки та лідерки команди у потрійному стрибку – Марини Бех-Романчук. Попри це, уперше в історії у фіналі цієї дисципліни будуть змагатися одразу дві "синьо-жовті" стрибунки.

Подолати кваліфікацію вдалося Анні Красуцькій та Ользі Корсун – обидві уперше в кар'єрі пробилися до фіналу на дорослому Євро. І боротимуться за медалі в незвичних умовах стадіону в Римі, адже сектор для потрійного стрибка є унікальним.

Фінал жіночого потрійного стрибка відбудеться в неділю, 9 червня, о 22:04 за Києвом. Пряма трансляція змагань – наживо на телеканалі та сайті Суспільне Спорт.

Він знаходиться не на одному рівні стадіону з іншими об'єктами, а на підвищенні впритул до трибун. Відповідно, покриття – поверхня під доріжкою не звично асфальтна, а дерев'яна. Це впливає на техніку підготовки до стрибка та саму спробу.

"Є технічні нюанси. Дуже потрібно потрапляти у доріжку, у ці відскоки – щоб вона тебе відштовхувала, а не зупиняла", – пояснювала перед стартом на Євро Марія Сіней, єдина з українок, яка мала досвід виступів на такому секторі.

Сіней, втім, травмувалася під час першого стрибка, а от Красуцька та Корсун – відібралися до фіналу, виступаючи уперше в подібних умовах.

За словами спортсменок, вони не знали про таку особливість сектора в Римі до прибуття на арену. Робити тренувальні стрибки там їм не дозволили, тож могли провести лише розминку і безпосередньо стрибали уперше в кваліфікації

"Доріжка – незвична, вона наче викидає тебе. Ти біжиш, вона відштовху стопу, тому потрібно потрапляти в стрибок. Коли не потрапляєш, то тебе розкидує і треба "ловити" себе, щоб виконати спробу", – пояснювала після кваліфікації Анна Красуцька для Суспільне Спорт.
Ulf Schiller/athletix.ch

Ольга Корсун теж підтвердила: "Цей поміст може зіграти як злий жарт, так і хорошу штуку. Я його зловила у першій спробі".

Обидві українки у фіналі прагнуть покращувати свій результат кваліфікації – Красуцька відібралася зі стрибком на 14.00 м, Корсун – на 13.99 м.

"Головна задача – стрибати постійно за 14 метрів. А якщо такий класний стан, то на 14.30-14.40 м. У фіналі гарний результат тягне за собою гарне місце, воно залежне. Стрибнути 14.30 м – це буде топ-5, 100%", – резюмувала Корсун.