Муай тай включать як демонстраційний вид спорту на Олімпійських іграх-2024: що це означає

Змагання з муай таю. Getty Images/Valeria Mongelli

Наразі цей вид спорту не входить до олімпійської програми.

Муай тай буде включено як демонстраційний вид спорту на Олімпійських іграх 2024 року в Парижі. Це підтвердила Міжнародна федерація асоціацій муай тай (IFMA) на пресконференції в Бангкоку.

Муай тай – це бойове мистецтво, в основі якої лежить ударна техніка руками і ногами. На відміну від боксу, де є лише дві ударні точки (руки), в муай тай їх вісім.

Під час Ігор-2024 муай тай буде показано в додатковій програмі Олімпійського парку, де відвідувачі зможуть спробувати себе у цьому виді спорту. Для демонстрації в Club France збудують арену для тайського боксу, де 5-6 серпня спортсмени з 24-х країн проведуть спаринги.

IFMA також організувала віртуальну демонстрацію за участю боксерів муай тай, щоб підкреслити суть і тонкощі цього виду спорту. Для глибшого занурення у культуру окрім поєдинків поруч з ареною всесвітньо відомий тайський боксер Буакау Банчамек виконає "Вай Хру" — ритуал вшанування вчителів, який виконують всі боксери муай-тай перед боєм.

Перед кожною Олімпіадою розглядають перелік видів спорту, на яких розігруватимуться нагороди. На Іграх у Парижі дебютуватиме в олімпійській програмі брейкінг, також вдруге поспіль відбудуться змагання зі скейтбордингу, скелелазіння та серфінгу.

Досягнення України в муай тай

  • Україна брала участь у змаганнях з муай тай на Всесвітніх іграх-2022, до яких не були допущені Росія та Білорусь. Там українці здобули п'ять медалей: "золото" – Ігор Любченко, Олег Приймачов та Анастасія Кулініч, "срібло" – Олександр Єфіменко, "бронзу" – Владислав Микитась.
  • Українські спортсмени на Євроіграх-2023 виграли медальний залік: здобули шість нагород. "Золото" – Ігор Любченко, Олег Приймачов та Олександр Єфименко, "срібло" – Єгор Скуріхін, "бронзу" – Владислав Микитась та Анастасія Михайленко.