Хокей: чемпіонат світу

Визначилися півфіналісти ЧС-2024 з хокею в елітному дивізіоні: хто розіграє медалі чемпіонату

Збірна Швеції з хокею. REUTERS/David W. Cerny

Непереможеними на турнірі залишаються Швеція та Канада.

В елітному дивізіоні чемпіонату світу з хокею визначилися всі півфіналісти. Матчі 1/4 фіналу відбулися на змаганнях у Чехії в четвер, 24 травня.

Вісім команд продовжували боротьбу на ЧС-2024 за підсумками групової стадії. Без поразок її подолали лише дві команди — Швеція та чинні чемпіони світу з Канади.

Суспільне Спорт — офіційний транслятор чемпіонату світу з хокею в елітному дивізіоні. Дивіться прямі трансляції матчів на телеканалі та сайті Суспільне Спорт.

У чвертьфіналах шведи й канадці зберегли свої серії без поразок. Натомість вибули з чемпіонату одразу три збірні, що фінішували в топ-4 таблиці групи В.

Як пройшли чвертьфінали ЧС-2024 з хокею?

• Єдиний матч, що завершувався в овертаймі, — класичне скандинавське протистояння Швеції та Фінляндії. За три періоди та майже шість додаткових хвилин команди відзначилися трьома шайбами — 2:1.
  • Вирішальну шайбу в складі Швеції закинув форвард "Міннесоти" Йоель Ерікссон Ек. На ЧС-2024 шведам ще в жодному матчі не доводилося поступатися в рахунку.
  • Натомість у матчі Канада — Словаччина команди забили дев'ять голів, шість із них — на рахунку чинних чемпіонів світу (6:3).
  • Вдев'яте поспіль Канада потрапляє до четвірки найсильніших збірних світу. Натомість Словаччині не вдається пройти далі чвертьфіналів з 2012 року, коли команда здобувала "срібло".
Восьма поспіль перемога канадців на ЧС-2024 (дві — в овертаймах). IIHF
  • Однієї шайби вистачило господарям чемпіонату в Празі, аби завершити турнір для збірної США. Вирішальний гол у другому періоді забив форвард "Бостона" Павел Заха.
  • У півфіналах американці не гратимуть вперше з 2019 року. Чехія повертається до топ-4 збірних світу після минулорічного вильоту в чвертьфіналі.
  • Натомість вперше з 2018 року за медалі чемпіонату позмагається Швейцарія. З рахунком 3:1 у чвертьфіналі команда перемогла чинних віцечемпіонів з Німеччини.
  • Вирішальним для швейцарців став дубль форварда Крістофера Берчі, зокрема він встановив остаточний рахунок кидком у порожні ворота в заключному періоді.
Берчі (праворуч) святкує дубль у матчі з Німеччиною.

Результати чвертьфіналів

• Канада — Словаччина — 6:3 (2:1, 1:0, 3:2)
  • Швейцарія — Німеччина — 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
  • США — Чехія — 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
  • Швеція — Фінляндія — 2:1 (0:0, 0:0, 1:1, 1:0 ОТ)

Хто зіграє у півфіналах?

• Швеція — Чехія
  • Канада — Швейцарія

Обидва півфінальні матчі відбудуться в суботу, 25 травня. Наступного дня в Празі проведуть матчі за чемпіонство та бронзові медалі турніру.