"Викид адреналіну — це приголомшливо". 17-річна канадка оновила світовий рекорд у плаванні

Саммер Макінтош. AP Photos

Макінтош одночасно утримує два світових рекорди.

Канадська плавчиня Саммер Макінтош побила власний світовий рекорд на дистанції 400 метрів комплексним плаванням. Сталось це на олімпійському кваліфікаційному турнірі в Канаді.

Наприкінці березня 2023 року Макінтош побила два світових рекорди з плавання: спочатку на дистанції в 400 метрів вільним стилем, а менш ніж через тиждень — комплексом. Втім вже через рік 17-річна канадка оновила рекордний час на 400-метрівці комплексом на довгій воді.

У фіналі олімпійського кваліфікаційного турніру Макінтош подолала дистанцію за 4:24.38, що менше на 1.49 секунди за торішній результат (4:25,87).

Після запливу канадка прокоментувала оновлення світового рекорду. Спортсменка зазначила, що не планувала встановлювати новий час, лише намагалась пройти якомога швидше кожен етап.

"Я справді просто зосереджувалась на тому, щоб отримати задоволення від запливу та проходити його поетапно, по 100 метрів, тому що це досить складна психологічна гонка. Щоразу, коли я беру участь у перегонах перед великим натовпом, це справді надихає мене. Викид адреналіну — це приголомшливо", – цитує плавчиню ESPN.

Завдяки цьому часу Макінтош забезпечила собі квоту на заплив на дистанції 400 метрів комплексним стилем в Парижі-2024. Спортсменка вперше виступатиме на Олімпійських іграх на цій дистанції. Після перемоги плавчиня зізналась, що на Олімпіаді планує гарно провести час, а не зациклюватись на результаті.

"Мета просто піти туди й повеселитися, 400 метрів [комплексом] — це подія, де все залежить від стратегії та темпу першої половини [запливу], і я завжди намагаюся [добре] виконувати цей брас, тому що це – моя найслабша сторона. Просто рада зробити це в Парижі", – цитує Макінтош офіційний сайт Олімпіади.

Макінтош також кваліфікувалась на Літні Олімпійські ігри-2024 на дистанціях 400 та 200 метрів вільним стилем. В цих дисциплінах у віці 14 років плавчиня виступала на Олімпіаді-2020 в Токіо, а також входила до складу канадської команди в естафеті 4х200 метрів. Але тоді медалі спортсменка не здобула.

Хто така Саммер Макінтош

  • 17-річна канадська плавчиня, що спеціалізується на дистанціях у 200 і 400 метрів у двох стилях: вільним та комплексом.
  • Чотириразова чемпіонка світу з водних видів спорту: двічі здобувала "золото" у 2022 році та у 2023-му на дистанціях 200 метрів батерфляєм та 400 метрів комплексом.
  • Окрім двох світових рекордів з плавання серед дорослих, володарка п'яти світових рекордів з плавання серед юніорів: на 200 й 400 метрах вільним стилем, 200-метрівці батерфляєм, 200 й 400 метрах комплексом.
  • Учасниця Олімпіади-2020, де зупинилася за крок від дебютної медалі — четверте місце у фіналі 400-метрівки вільним стилем.