Чемпіонат Англії з футболу: Прем'єр-ліга

"Арсенал" Зінченка розгромив "Челсі" Мудрика в дербі АПЛ: як зіграли українці

Михайло Мудрик у матчі з "Арсеналом". AP/Kin Cheung

0:5 — друга найбільша поразка "синіх" у Прем'єр-лізі.

"Арсенал" Олександра Зінченка переграв "Челсі" Михайла Мудрика. Лондонське дербі 29-го туру АПЛ завершилося з розгромним рахунком 5:0.

Мудрик до матчу на "Емірейтс" зіграв у шести попередніх матчах АПЛ поспіль. Зокрема, український вінгер відзначився голом у березневому матчі з "Ньюкаслом" (3:2).

Зінченко натомість залишався в запасі у двох попередніх матчах "Арсенала". Без українця на полі команда Мікеля Артети вибула з Ліги чемпіонів (0:1 від "Баварії") та переграла в чемпіонаті "Вулвергемптон" (2:0).

З двох українців матч у стартовому складі розпочинав лише Мудрик. Зінченко натомість увійшов до гри вже в другому таймі.

Як пройшов матч

• Вже на четвертій хвилині "Арсенал" вийшов уперед. Деклан Райс довершив сольний прохід асистом на Леандро Троссара, який і відкрив рахунок — 1:0.
  • "Челсі" завершив перший тайм без ударів у площину воріт. Зі свого боку, Мудрик у першому таймі загострював гру навісом до штрафного — м'яч винесли захисники.
  • За перші 12 хвилин другого тайму "Челсі" пропустив ще двічі. Спершу Бен Вайт результативним ударом завершив розіграш кутового, а згодом Кай Гаверц технічно реалізував вихід віч-на-віч з голкіпером — 3:0 на користь господарів.
  • З поля Мудрик пішов на 66-й хвилині — вже за рахунку 0:4 після другого голу Гаверца. За відведений час українець не здійснив жодного удару та 30 разів зустрічався з м'ячем.
  • За відсутності обох українців дубль оформив і захисник Вайт — технічно перекинув голкіпера ударом у дальній кут і встановив рахунок 5:0.
  • На 72-й хвилині Мікель Артета зробив одразу чотири заміни в складі "Арсенала". Зокрема, на поле вийшов і Олександр Зінченко — на звичну позицію лівого захисника замість Такехіро Томіясу.
  • На останній компенсованій хвилині Зінченко був близький до результативної передачі: вирізав м'яч на Габріеля Мартінеллі, але той після виходу на ворота не переграв голкіпера.
  • По воротах Зінченко за відведений час не пробивав. Натомість українець виконав одне перехоплення та виграв одне єдиноборство, а також віддав 13 прицільних передач на партнерів.

АПЛ. 29-й тур

"Арсенал" — "Челсі" 5:0

Голи: Троссар, 4, Вайт, 52, 70, Гаверц, 57, 65, Вайт

Що означає результат матчу

• Перемога зберегла за "Арсеналом" проміжне перше місце в таблиці АПЛ. На три очки команда випереджає "Ліверпуль", на чотири — "Манчестер Сіті", але переслідувачі мають одну та дві гри в запасі відповідно.
  • 0:5 — друга найбільша поразка "Челсі" в історії АПЛ. Із більшою різницею "сині" програвали лише "Манчестер Сіті" в сезоні 2018/19 (0:6).
  • У турнірній таблиці "Челсі" залишається дев'ятим. У чемпіонаті команда Маурісіо Почеттіно програла вперше від 4 лютого: відтоді — чотири перемоги та стільки ж нічиїх.