"Це дуже багато означає для мене". Рафаель Надаль переміг у першому за три місяці матчі на турнірі ATP

Рафаель Надаль радіє перемозі на старті турніру у Барселоні. Getty Images/Pau Barrena

Іспанський тенісист повернувся на домашньому турнірі у Барселоні.

Рафаель Надаль вперше за три місяці здобув перемогу в матчі турніру ATP. Сталось це в матчі першого кола ATP 500 у Барселоні.

37-річний спортсмен за останні два роки пропустив чимало турнірів, зокрема Australian Open-2024 та турніри серії "Мастерс 1000". Надаль не змагався практично увесь минулий сезон через травму стегна, якої зазнав на Australian Open-2023. Під час відновлення тенісист не виключив, що сезон-2024 стане останнім у його кар'єрі.

До виступів іспанський тенісист повернувся в січні 2024 року. Тоді Надаль поступився Джордану Томпсону у чвертьфіналі турніру ATP 250 в австралійському Брисбені. Після поразки в 1/4 фіналу іспанець не брав участі в турнірах понад три місяці, стверджуючи, що "не готовий грати на високому рівні".

Першу гру після тривалої перерви Надаль провів проти 62-ї ракетки світу Флавіо Коболлі. Надаль у двох сетах переміг опонента з Італії.

Як пройшов матч

• Перший сет розпочався з обміну перемогами у геймах. Але за рахунку 1:1 Надаль забрав три гейми поспіль. Коболлі намагався скоротити відрив і виграв ще один гейм. Однак іспанець виграв ще два гейми поспіль і завершив першу партію з рахунком 6:2.

• На початку другої партії Надаль знову здобув перевагу. Потім Коболлі відіграв один гейм, але пізніше програв гейм на своїй подачі, і рахунок став 3:1 на користь іспанця. До кінця сету жоден з тенісистів більше не програвав гейми на своїй подачі, а поєдинок завершився з рахунком 6:3.
  • Матч тривав 1:26 хвилин. Коболлі зробив три ейси, а іспанець – жодного. Тенісисти на двох припустились шести подвійних помилок: по три кожен спортсмен.

ATP 500, Барселона. Перше коло

Флавіо Коболлі (Італія) – Рафаель Надаль (Іспанія) 0:2 (2:6, 3:6)

Після перемоги в першому колі турніру Надаль зазначив, що через вік з кожним разом виходити на корт важче. Однак, це не заважає спортсмену насолоджуватись процесом підготовки та грою.

"Кожного разу це важче, особливо коли ти вже у віці, це робить речі ще важчими. Я переживаю важкі моменти, але водночас це дуже багато означає для мене, коли я можу бути в турі на кілька днів і потренуватися з хлопцями, а потім мати можливість трохи позмагатися. Все ще досить приємно, щоб продовжувати [виступи]. Я без сумніву радий стартувати з перемоги", – сказав Надаль про своє повернення.

Рафаель Надаль: що відомо?

• Рафаель Надаль виграв 22 титули Грендслем, це другий результат в історії чоловічого тенісу. Лідером за кількістю Грендслемів є серб Новак Джокович (24).
  • Надаль є олімпійським чемпіоном: вигравав "золото" Ігор в одиночній сітці у 2008 році.
  • У червні Надаль вперше за 20 років вибув з топ-100 рейтингу ATP. Наразі іспанець посідає у світовому заліку 644-те місце.
  • Наступний матч Надаль проведе проти Алекса Де Мінора в рамках 1/16 фіналу ATP 500 у Барселоні.