"Буде велика вечірка". "Атлетік" виграв Кубок Іспанії та перервав 40-річну серію без трофеїв

"Атлетік" святкує перемогу в Кубку Іспанії 2023/24. Фото: Marcelo Del Pozo/Reuters

У "чемпіонській" серії пенальті переграв "Мальорку".

"Атлетік" з Більбао вперше за 40 років здобув Кубок Іспанії з футболу. У фіналі баски перемогли "Мальорку" за підсумками серії пенальті.

На шляху до фіналу проти "Мальорки" команда Ернесто Вальверде залишила поза турніром двох фаворитів: у чвертьфіналі після екстратайму вибила "Барселону", а у півфіналі завдала розгрому столичному "Атлетіко".

Основний та додатковий час фінального матчу закінчилися нічиєю — 1:1. В першому таймі рахунок відкрила "Мальорка", "Атлетік" зміг зрівняти рахунок на 50-й хвилині матчу — відзначився футболіст збірної Іспанії Оіан Сансет.

У серії пенальті влучнішими були футболісти з Більбао — 4:2. З 11 метрів футболісти басків не хибили, натомість у "Мальорки" — два нереалізовані пенальті.

• Фінал: "Мальорка" — 1:1 (пен. 5:3)

Востаннє "Атлетік" підіймав Кубок Іспанії 5 травня 1984 року. Протягом чотирьох десятиліть команда з Більбао п’ять разів програвала фінали турніру: у 1985, 2012, 2015, 2020 і 2021 роках.

В "Атлетіка" є традиція: влаштовувати святкування титулів на баржі, названій на честь команди. Вперше з 1984 року цей транспорт спуститься на річку Нервіон.

"У роздягальні було десять заповідей: одна — не згадувати баржу; тепер я хочу випробувати це на собі", — цитує нападника Ніко Вільямса видання The Guardian.

Вальверде, головний тренер команди, також прокоментував довгоочікувану перемогу. Він запевнив, що на команду і все місто очікує велике святкування.

"Буде велика вечірка. Ніщо не зрівняється [з цим трофеєм]: через нашу боротьбу, значення цього Кубка, через усі програні фінали".

• Завдяки перемозі в Кубку Іспанії "Атлетік" гарантував собі щонайменше путівку до групового раунду Ліги Європи 2024/25.
  • Баски мають шанси пробитись у Лігу чемпіонів через чемпіонат. Зараз команда посідає п'яте місце в турнірній таблиці Ла Ліги (56 очок).
  • За всю історію клубу "Атлетік" здобув 24 трофеї в Кубку Іспанії. За цим показником команда поступається лише "Барселоні" (31 титул).
  • "Атлетік" — восьмиразовий чемпіон Іспанії. Востаннє команда здобувала титул у сезоні 1983/94.
  • "Мальорка" у чвертьфіналі Кубка Іспанії залишила поза турніром "Жирону" Артема Довбика і Віктора Циганкова — 3:2.