Чемпіонат Англії з футболу: Прем'єр-ліга

Олександр Зінченко організував вирішальний гол "Арсенала" в драматичному матчі з новачком АПЛ: як зіграв українець

. Фото: Getty Images

Лондонці вирвали перемогу на сьомій компенсованій хвилині.

Український захисник Олександр Зінченко провів свій 14-й матч у сезоні англійської Прем'єр-ліги. "Арсенал" з футболістом національної збірної переміг у результативному матчі 15-го туру "Лутон" — 4:3.

Вчетверте у сезоні Зінченко залишився поза стартовим складом "канонірів" у національному чемпіонаті. У матчах попередніх трьох турів АПЛ Олександр провів повні 90 хвилин і відзначився голом проти "Бернлі" (3:1) на початку листопада.

На поле стадіону в Лутоні 26-річний українець вийшов на 64-й хвилині. На той момент у матчі був нічийний рахунок — 3:3.

Як зіграв Зінченко?

• Українець міг записувати собі асист ще до завершення основного часу. На 86-й хвилині Зінченко виконував гострий фланговий навіс, але після удару Кая Гаверца м'яч з-під поперечини дістав голкіпер "Лутона".
  • "Арсенал" врешті забив переможний гол на сьомій компенсованій хвилині, що розпочався із розіграного Зінченком штрафного. Згодом українець віддав передгольову передачу Мартіну Едегору, а той виконав вирішальний асист на Деклана Райса — 4:3!
  • За матч Зінченко 35 разів зустрічався із м'ячем, виконав 26 точних передач і виграв обидва своїх єдиноборства із суперниками. Ще чотири рази українець втрачав володіння над м'ячем.

Вирішальний гол "Арсенала" за участю Зінченка — на відео від 5:40.

Що означає перемога "Арсенала"?

• Переможний гол на 90+7-й хвилині — найпізніший в історії виїзних матчів "Арсенала" за увесь час спостереженьВід сезону 2006/07. аналітиків Opta.
  • "Арсенал" здобув свою четверту поспіль перемогу в АПЛ. І закріпився в статусі лідера чемпіонату з відривом у п'ять очок від "Ліверпуля".
  • "Каноніри" не перемагали "Лутон" на виїзді в десяти попередніх матчах поспіль. На полі стадіону "Кенілворт Роуд" лондонці виграли вперше від 1984 року.

Олександр Зінченко в "Арсеналі": що відомо?

• У всіх турнірах сезону 2023/24 українець провів за "Арсенал" 20 матчів, забив один гол і віддав одну результативну передачу.
  • Наступний матч віцечемпіони Англії проведуть в суботу, 9 грудня, коли на виїзді зіграють з "Астон Віллою" о 19:30 за київським часом.
  • "Арсенал" із Зінченком достроково пройшов до плей-оф Ліги чемпіонів після п'яти турів. У розіграші головного євротурніру українець провів чотири матчі (три — з перших хвилин).