Чемпіонат Англії з футболу: Прем'єр-ліга

Михайло Мудрик заробив переможний пенальті "Челсі" в матчі АПЛ проти "Брайтона": як зіграв українець

Михайло Мудрик. Фото: AP Photos

Перший вихід Михайла в старті на матч АПЛ за півтора місяця.

"Челсі" з Михайлом Мудриком здобув свою п'яту перемогу в англійській Прем'єр-лізі. Вдома команда українського вінгера перемогла "Брайтон" (3:2) у матчі 14-го туру.

Мудрик вийшов у стартовому складі своєї команди вперше з 21 жовтня. І провів на полі 81 хвилину, після чого поступився місцем на полі албанцеві Армандо Брої.

Вінгер збірної України безпосереднього доклався до переможного, третього голу лондонців у матчі. Після години ігрового часу дії Мудрика призвели до пенальті, який реалізував Енцо Фернандес.

Як зіграв Михайло Мудрик?

• Єдиного власного удару українець завдав перед перервою. На 40-й хвилині Мудрик протягнув м'яч майже від центра поля, але його удар пройшов поруч зі стійкою.
  • 31 раз зустрічався з м'ячем — другий найкращий показник серед гравців атакувальної ланки "синіх" після Рагіма Стерлінга (36). Виконав вісім точних передач і двічі здійснював успішні проходи повз суперників.
  • Ключовий епізод за участю Мудрика стався на 60-й хвилині, коли українець виривався віч-на-віч з воротарем "Брайтона". У штрафному майданчику його зупинив Джеймс Мілнер — як встановив VAR, із порушенням правил.
  • Призначений пенальті за фол проти Мудрика за рахунку 2:1 реалізував аргентинець Фернандес. Гол став переможним для "синіх" — у компенсований час "Брайтон" вдруге звів відставання до мінімуму завдяки м'ячу Жуана Педру.

АПЛ. 14-й тур

"Челсі" — "Брайтон" 3:2

Голи: Фернандес, 17, 65 (пен.), Колвілл, 21 — Буонанотте, 43, Педру, 90+2

На 45-й хвилині з поля вилучений Конор Галлагер ("Челсі") — друга жовта картка.

Українці в АПЛ: що відомо?

• Мудрик організував третій гол "Челсі" в нинішному сезоні АПЛ. Крім заробленого пенальті, українець відзначався м'ячем проти "Фулгема" (2:0) і допоміг заробити очко в нічийному поєдинку з "Арсеналом" (2:2).
  • 81 хвилина — Мудрик провів свій найдовший матч в чемпіонаті Англії 2023/24. У 12 матчах сезону українець ще жодного разу не проводив повні 90 хвилин і сім разів виходив на заміну.
  • В іншому матчі ігрового дня Ілля Забарний провів свій 14-й поспіль повний матч за "Борнмут" у сезоні АПЛ. Команда українського захисника поділила очки з четвертою командою в таблиці, "Астон Віллою" (2:2).