Визначилася фінальна пара Кубка Девіса-2023 з тенісу: хто розіграє титул

Яннік Зіннер у складі збірної Італії. Фото: AP Photos

Підсумки історичних півфіналів на головному турнірі чоловічих збірних.

В іспанській Малазі добігає кінця розіграш фінальної частини Кубка Девіса з тенісу. 24-25 листопада на турнірі відбулися півфінальні матчеві зустрічі.

Дебютанти плей-оф з Фінляндії, що у чвертьфіналі вибили чинних чемпіонів з Канади, претендували на другу поспіль сенсацію, в разі перемоги над другою найкращою командою світу — збірною Австралії.

В іншому півфіналі зустрічалися Італія та Сербія — команди лідера світового рейтингу Новака Джоковича і четвертої ракетки світу Янніка Зіннера. Зрештою, протистояння двох фіналістів Підсумкового турніру ATP і сформувало пару фіналістів.

Як пройшли півфінали Кубка Девіса?

Фінляндія — Австралія:

• Австралійці не поступилися збірній Фінляндії жодним сетом — дві одиночні перемоги з рахунком 2:0.
  • Лідер національного рейтингу, 12-та ракетка світу Алекс де Мінор переграв у двох сетах головну зірку збірної Фінляндії Еміла Руусуворі — 6:4, 6:3. Матч став першим між цими суперниками.
  • В іншому матчі дня Отто Віртанен поступився двома сетами Алєксєю Попиріну. Після тайбрейку в першій партії австралієць переконливо закрив зустріч з рахунком 6:2. Парний матч між командами не проводився.
Алекс де Мінор не програє в чотирьох одиночних матчах Кубка Девіса поспіль. Фото: AP Photos

Італія — Сербія:

• Матчева зустріч стартувала з перемоги Міоміра Кецмановича над Лоренцо Музетті. Програвши перший сет на тайбрейку, 55-й номер світового рейтингу за 70 хвилин забрав обидві наступні партії з розгромним рахунком 6:2, 6:1.
  • У найзірковішому матчі плей-оф Зіннер і Джокович зустрічалися між собою вже втретє за 11 днів. Напередодні тенісисти обмінялися перемогами на Підсумковому турнірі: Зіннер перервав переможну серію Новака в групі, а серб взяв реванш у фіналі.
  • Тенісисти обмінялися сетами з однаковим рахунком 6:2, перш ніж Джокович отримав одразу три матчболи у третій партії. Зіннер відіграв усі за рахунку 4:5 і закрив матч серією з трьох виграних геймів поспіль.
  • Зіннер і Джокович вдруге зійшлися в парному матчі, де їхніми партнерами стали Лоренцо Сонего і Міомір Кецманович відповідно. Цього разу переможець визначився у двох сетах — італійський тандем у такому складі здобув свою другу "суху" перемогу поспіль.
Новак Джокович тричі програв Зіннеру в листопаді 2023 року. Фото: AP Photos

Кубок Девіса-2023. Півфінали

• Фінляндія — Австралія 0:2
  • Італія — Сербія 2:1

Що означають результати півфіналів?

• Зіннер — перший тенісист в історії Кубка Девіса, що двічі обігрував Новака Джоковича в рамках однієї матчевої зустрічі.
  • Одиночний матч на Кубку Девіса Джокович програв уперше за 12 років. У півфіналі сезону-2011 його переграв аргентинець Хуан Мартін дель Потро.
  • Італія гратиме у фіналі Кубка Девіса вперше за 25 років. У семи попередніх фіналах італійці зазнали шести поразок і здобули свій єдиний титул в розіграші 1976 року.
  • Австралія вдруге поспіль зіграє у фіналі. Титулів Кубка Девіса збірна 28-разових чемпіонів не здобувала з 2003 року, коли збірну представляв колишня перша ракетка світу Ллейтон Г'юїтт.
  • Австралія та Італія розіграють трофей між собою вчетверте в історії (та вперше — від 1977 року). Усі три попередні матчеві зустрічі виграли австралійці, загальний рахунок — 12:2.
Рахунок очних зустрічей між Де Мінором і Зіннером — 5:0 на користь італійця. Фото: AP Photos

Кубок Девіса-2023: що відомо?

• Фінальні матчі турніру відбудуться в неділю, 26 листопада. Титул виграє збірна, що першою здобуде дві перемоги.
  • Австралія — рейтинговіша з двох збірних-фіналісток Кубка Девіса — третє місце. Італійці посідають шосту сходинку в командному заліку турніру.
  • Україна за підсумками сезону-2023 пройшла до кваліфікації наступного розіграшу Кубка Девіса. У вересні "синьо-жовті" переграли Колумбію в рамках Першої світової групи турніру.