Британська олімпійська асоціація підтримала участь "нейтральних" росіян в літній Олімпіаді-2024

Прапор Великої Британії на Олімпіаді-2020. Фото: AP Photos

Остаточне рішення залишається за Міжнародним олімпійським комітетом.

Британська олімпійська асоціація підтримує потенційну участь "нейтральних" спортсменів з Росії та Білорусі в літніх Олімпійських іграх 2024 року. Про це Sky Sports розповів виконавчий директор організації Енді Енсон.

Міжнародний олімпійський комітет наразі не ухвалив остаточного рішення щодо майбутньої участі росіян в Олімпіаді на тлі повномасштабного вторгнення до України. Очікується, що в організації остаточно визначаться з цим питанням на початку 2024 року.

Натомість МОК від березня 2023 року радив спортивним федераціям повернути росіян та білорусів до індивідуальних змагань на умовах нейтралітету. Такі спортсмени мусять не мати зв'язків зі збройними силами своїх держав, виступати без символіки РФ і Білорусі тощо.

У Британії погоджуються із виступами "нейтральних" російських олімпійців, якщо ті дотримуватимуться умов нейтралітету. Водночас Енсон розповів, що його організація очікує, що таких спортсменів у нинішніх умовах може бути близько сотні.

"Різниця між Токіо та [Олімпіадою-2024] буде очевидною. Будь-який російський або білоруський спортсмен ясно виступатиме як незалежний [атлет]. Це нинішні норми, і ми ними задоволені. Допоки це не команди, які представляють Росію, не пов'язані з армією, ми задоволені таким підходом", — пояснив функціонер.

"Росіян відсторонили від багатьох міжнародних заходів напередодні [Олімпіади-2024]. Тож їх не так багато, кому вдалося кваліфікуватися. [...] Ми очікуємо на 100 [нейтральних росіян], а не на 400, як це було в Токіо".

"Ми підтримуємо наявність незалежних спортсменів. Ми не хочемо, аби атлетів увесь час карали за конфлікти по всьому світу. Тож як національна асоціація ми підтримуємо [їхнє повернення]".

"Ми весь час відкрито спілкуємося з нашими спортсменами. Ми дійшли позначки, коли нас це задовільняє. Звісно, будуть люди, які не погодяться [з нашою позицією], але в нас є рішення, позиція, якою ми наразі задоволені".

Що відомо?

  • У вересні члени Міжнародного паралімпійського комітету шляхом голосування на Генасамблеї підтримали участь "нейтральних" росіян у Паралімпіаді-2024.
  • Аналітики компанії Gracenote спрогнозували потрапляння збірної Великої Британії в топ-3 медального заліку наступної літньої Олімпіади.
  • На старті зимового сезону 2023/24 повне відсторонення росіян та білорусів залишили чинним у лижному спорті та бобслеї зі скелетоном.