Святослав Михайлюк підписав контракт з "Бостоном" та залишиться в НБА до 2024 року

. Сезон 2022/23 Михайлюк догравав у "Шарлотт Горнетс". Фото: AP Photos

Що очікує на захисника у складі чинних фіналістів Східної конференції.

Український баскетболіст Святослав Михайлюк залишиться в НБА ще щонайменше на один рік. Захисник напередодні сезону 2023/24 уклав короткостроковий контракт з "Бостон Селтікс", повідомляє офіційний сайт організації.

З 2018 року, коли "Лос-Анджелес Лейкерс" обрали Святослава на драфті під 47-м загальним номером, Михайлюк встиг змінити у провідній північноамериканській лізі вже шість клубів. Минулий сезон він розпочинав у складі "Нью-Йорк Нікс", а завершував за "Шарлотт Горнетс".

У 19 матчах регулярного чемпіонату з "Горнетс" українець в середньому набирав 10.6 очка — його найкраща результативність за одну команду в НБА. Водночас Михайлюк реалізував понад 40 відсотків своїх дальніх кидків.

Що чекає на Михайлюка в "Бостоні"

З "Бостоном" захисник уклав контракт на один рік — до завершення сезону 2023/24. Упродовж цього часу, зазначають оглядачі, "Селтікс" розраховуватимуть на влучність його дальніх кидків.

Водночас у складі чинних фіналістів Східної конференції на Михайлюка, найімовірніше, очікує обмежений ігровий час на майданчику.

"Михайлюк щонайменше змусить команди поважати його за триочковою лінією. [...] «Селтікс» можуть ще сильніше залежати від дальніх кидків, ніж минулого сезону. Михайлюк надасть команді ще одну загрозу з дистанції, коли б він не грав", — пояснює клубний оглядач The Athletic Джей Кінг.

"Він навряд гратиме багато, коли буде доступний увесь склад. Але «Селтікс» мусять планувати на вечори, коли [не матимуть усіх гравців]. Вони сподіваються, шо Михайлюк зможе компенсувати ігрові хвилини в регулярному чемпіонаті".

Святослав Михайлюк в НБА: що відомо

  • Грає у лізі з 2018 року, коли восени дебютував за "Лос-Анджелес Лейкерс" на рівні регулярного чемпіонату.
  • Відтоді загравався за "Оклагома-Сіті Тандер", "Торонто Репторс", "Шарлотт Горнетс" та "Нью-Йорк Нікс". Найбільше — 95 матчів регулярного чемпіонату в трьох різних сезонах — відіграв у складі "Детройт Пістонз".
  • Сумарно у 252 матчах на рівні Асоціації в середньому набирав 6.6 очка та реалізував 36 відсотків своїх дальніх кидків.

НБА 2023/24: що відомо

  • Новий регулярний чемпіонат в Асоціації розпочнеться 24 жовтня й триватиме до 14 квітня наступного року.
  • Іншим українським легіонером в НБА залишається центровий національної збірної Олексій Лень. До літа 2024 року він має чинний контракт із "Сакраменто Кінгз".
  • Влітку 2023 року негарантований контракт з "Нью-Йорк Нікс" підписав інший український центровий Дмитро Скапінцев.