Новак Джокович у трьох сетах обіграв Каспера Рууда у фіналі Ролан Гаррос

Новак Джокович у фіналі Ролан Гаррос, фото: AP Photos

Серсбкий тенісист здобув третій титул French Open.

Новак Джокович став переможцем Ролан Гаррос-2023 та здобув рекордний 23 титул Грендслем. У фіналі Відкритого чемпіонату Франції сербський тенісист у трьох сетах здолав норвежця Каспера Рууда.

Джокович проводив Відкритий чемпіонат Франції з тенісу у статусі переможця першого Грендслему року: на Australian Open-2023 серб здобув 22-й титул на цьому рівні.

Вийшовши у фінал Ролан Гаррос-2023, Новак претендував на третій титул французького мейджору. Натомість суперник серба у вирішальному матчі норвежець Каспер Рууд, вдруге поспіль вийшов у фінал (у минулому році поступився Рафаелю Надалю).

Для тенісистів матч у фіналі French Open став п'ятим протистоянням у кар'єрі. До цього Новак чотири рази переміг свого опонента, починаючи з 2020 року.

Як пройшов матч Джокович - Рууд

  • Каспер Рууд виграв стартові три гейми, зробив один брейк, однак по ходу партії втратив перевагу. Зрештою, переможець першого сету визначився на тайбрейку, який виграв Джокович з рахунком 7:1 та взяв першу партію. Загалом перший сет тривав 90 хвилин.
  • У другій партії з рахунком 3:0 уже вів Джокович, який у наступних шести геймах поступився тричі, але виграв сет з рахунком 6:3, з третьої спроби реалізувавши сетпоїнт.
  • Вирішальною для фіналу Ролан Гаррос став третій сет. У 11 геймі Новак зробив брейк, а у наступному здобув перемогу з партії 7:5.
  • Загалом Каспер Рууд лише тричі за матч втратив свою подачу, тоді як Новак – одного разу. Але цього вистачило, аби Джокович виграв матч у трьох сетах.

Ролан Гаррос-2023: чоловіки, фінал

  • Новак Джокович (Сербія, 3) – Каспер Рууд (Норвегія, 4) 3:0 (7:6, 6:3, 7:5)

Що означає результат

  • Новак Джокович здобув 23 титул Грендслем та став рекордсменом за цим показником у чоловічому тенісі. Більше титулів здобули лише Маргарет Корт (24) і Серена Вільямс (23).
  • Джокович виграв третій із семи фіналів на Ролан Гаррос. Всього на турнірі сербський тенісист виступив 19 разів.
  • Каспер Рууд програв три з трьох фіналів на турнірах рівня Грендслем.