Визначилися обидві фіналістки Ролан Гаррос-2023: хто пройшов до фінального матчу

Іга Швьонтек. Фото: AP Photos

Іга Швьонтек залишиться першою ракеткою світу.

Обидва півфінальні матчі були зіграні у жіночому одиночному розряді Ролан Гаррос, за їх результатами сформувалася пара фіналісток.

До стадії півфіналів дійшли дві перші ракетки світу – Іга Швьонтек та Аріна Сабалєнка. У матчі за фінал вони зустрічалися з Беатріс Аддад Маєю та Кароліною Муховою, відповідно. Для Аддад Маї, Сабалєнко та Мухової – це перший вихід у півфінал Ролан Гаррос. Швьонтек – дворазова чемпіонка турніру.

На кону також була боротьба за звання першої ракетки світу: Швьонтек та Сабалєнко могли розіграти це звання у фіналі. Однак виліт будь-кого з них у півфіналі, означав би, що інша стала першою ракеткою світу. Якби вилетіли синхронни обидві – Сабалєнко піднялася б на перше місце.

Утім, саме Сабалєнко вилетіла. Обидва півфінальні матчі тривала понад дві години. І якщо Швьонтек змогла пройти до фіналу, то Сабалєнко – ні.

Ролан Гаррос-2023: як пройшли жіночі півфінали

Сабалєнко та Мухова провели на корті три сети. У перших двох вони дійшли до тайбрейку, де обмінялися перемогами. У третьому Сабалєнко вигравала 5:2, заробила матчбол і були близька до перемоги. Утім, Мухова відігралася, виграла 5 геймів поспіль і зробила камбек – 7:5 на її користь у вирішальному сеті.

Іга Швьонтек виграла свій матч проти Беатріс Аддад Майї у двох сетах. Однак якщо перша пройшла швидко з рахунком 6:2, то у другій – дійшло до тайбрейку, де Швьонтек відігравала сетбол суперниці і таки дотиснула її (9:7).

Ролан Гаррос-2023: жінки, півфінал

  • Аріна Сабалєнко (-, 2) – Кароліна Мухова (Чехія) 1:2 (6:7, 7:6, 5:7)
  • Іга Швьонтек (Польща, 1) – Беатріс Аддад Майя (Бразилія, 14) 2:0 (6:2, 7:6)

Що означає цей результат

  • У фіналі Ролан Гаррос зіграють Іга Швьонтек та Кароліна Мухова. Швьонтек захищатиме звання чемпіонки турніру, Мухова – уперше в кар'єрі гратиме у фіналі турніру Грендслем.
  • Швьонтек залишиться першою ракеткою світу після турніру, Сабалєнко буде другою.
  • Фінал жіночого розряду Ролан Гаррос відбудеться в суботу, 10 червня.