"Більше жодних гонок у Росії". Очільник Формули-1 не планує поновлювати проведення місцевого гран-прі

. Фото: AP

Цьогорічну гонку скасували через повномасштабне російське вторгнення до України.

Виконавчий директор Формули-1 Стефано Доменікалі запевнив, що організатори чемпіонату не планують повертатися до проведення гонок у Росії на тлі війни в Україні.

Гран-прі Росії проводився у Сочі з 2014 року, коли місто приймало зимові Олімпійські ігри. У 2021 році організатори узгодили перенесення гонки на трек "Ігора Драйв" у передмісті Санкт-Петербурга від сезону-2023.

Проте від початку повномасштабного російського вторгнення Формула-1 відмовилася від проведення цьогорічного Гран-прі Росії та розірвала угоду з організаторами місцевої гонки. У сезоні-2022 гонка мала відбутися 25 вересня.

Доменікалі запевняє, що в майбутньому компанія не планує вести переговори щодо відновлення співпраці з російськими партнерами.

"Я завжди вірив, що ти ніколи не маєш казати «ніколи». Але в цьому випадку я можу сказати напевно - ми з ними більше не вестимо переговори. Більше жодних гонок у Росії", - наводить слова Доменікалі в інтерв'ю Bild портал insidethegames.

Це не єдина санкція, яку запровадили у Формулі-1 проти Росії. На початку березня команда "Хаас" розірвала контракт з російським гонщиком Нікітою Мазєпіним.

Що відомо

  • Усі вісім гонок у новітній історії Гран-прі Росії вигравали пілоти команди Mercedes. Льюїс Гемілтон перемагав у Сочі п'ять разів, Валттері Боттас - два рази, Ніко Розберг - одного разу.
  • У травні Формула-1 оголосила, що не стане шукати для Гран-прі Росії заміну в календарі цьогорічної світової першості. Відтак поточний сезон складатиметься з 22 гонок.
  • Наступна гонка Формули-1 відбудеться найближчої неділі у рамках Гран-прі Бельгії. Гоночний вікенд стартує 26 серпня й триватиме до кінця тижня.

Як у спорті реагують на війну Росії проти України