УЄФА змінила формат Ліги чемпіонів з сезону-2024/25. Як буде виглядати турнір

. AP

Відповідь УЄФА на предмет створення Суперліги.

УЄФА погодила зміну формату Ліги чемпіонів з сезону-2024/25. Про відповідні зміни повідомляє прес-служба організації.

Новий формат Ліги чемпіонів має вигляд "швейцарської" моделі зі збільшеною кількістю учасників - 36 замість 32.

Уперше про зміну формату Ліги чемпіонів повідомляло видання The Telegraph. Новий формат турніру не вплине на поєдинки внутрішньої першості.

Як виглядатиме Ліга чемпіонів у сезоні-2024/25?

  • Кількість клубів: 36 замість 32.
  • Хто отримає додаткові чотири місця в Лізі чемпіонів: 1) клуб, що фінішує на третьому місці асоціації, яка йде п'ятою у рейтингу УЄФА; 2) чемпіон країни, який кваліфікується через "шлях чемпіонів". Ще два місця отримають клуби, які матимуть найвищий клубний рейтинг за п'ять років і не проб'ються до групи Ліги чемпіонів, хоча забезпечили собі участь в єврокубках.
  • Формат групової стадії: єдина ліга замість поділу на групи. Кожен із клубів гарантовано зіграє по 10 матчів (по п'ять вдома і на виїзді) залежно від свого посіву.
  • Формат плей-оф: найкращі вісім команд автоматично виходять у плей-оф. Ще вісім учасників стадії визначаються за допомогою плей-оф між командами, що займуть місця з 9-го по 24-е.

Крім того, в УЄФА також наголосили, що Ліга Європи та Ліга конференцій також можуть бути розширені до 36 команд, а матчі проводитимуться схожим чином. В Лізі Європи у такому випадку команди гратимуть вісім поєдинків, а в Лізі конференцій - шість.

Новий формат Ліги чемпіонів, окрім матчів, гарантуватиме клубам більшу кількість доходів. Хоча поки що УЄФА не надала конкретики про фінансові умови турніру - перед стартом нового розіграшу Ліги чемпіонів у 2024 році спливають терміни чинних контрактів на показ матчів.

Читайте також: Футбольна Суперліга – кінець? Перший клуб оголосив про вихід з організації, інші готуються. Онлайн

Чи є переваги для України у зміні формату турніру?

На додаткові чотири місця можуть розраховувати у першу чергу клуби з топ-чемпіонатів Європи завдяки "історичному" рейтингу.

За основу "історичного" рейтингу взятий рейтинг клубів УЄФА. Таким чином, Україна може розраховувати як мінімум на одну перепустку у груповий раунд турніру. "Шахтар" займає 18-е місце в клубному рейтингу і з такою високою позицією може отримати право на потрапляння до списку 36 найкращих, якщо всі команди, розташовані вище, гарантують участь у турнірі.

Що відомо

  • В сезоні-2021/22 з'явиться третій турнір УЄФА - Ліга конференцій. На груповій стадії в ній гратимуть 32 команди.
  • Фінал Ліги чемпіонів цьогоріч відбудеться 29 травня в Стамбулі.