Аудіофільм про масову страту євреїв презентували в Рівненській обласній бібліотеці. За допомогою звуків автори проєкту відтворюють трагедію 1941 року, яка сталась в урочищі Сосонки поблизу Рівного, де за офіційними даними, загинуло 17 з половиною тисяч жителів міста.
Про це в етері Українського Радіо. Рівне розповів доктор політичних наук, директор громадської організації “Мнемоніка” Максим Гон та проєктна менеджерка Катерина Попова.
Аудіофільм тривалістю до п’яти хвилин розробляли близького трьох місяців. Його презентували 18 березня. Автором сценарію став Євген Цимбалюк.
“Фоном начитується наказ про збір євреїв. Цей наказ читається українською мовою і німецькою. Всі події відтворені лише звуками: клацання годинника, десь нявчання кота, плач, стогін. Кульмінація – це постріли”, – зазначила Катерина Попова.
За словами Максима Гона, формат аудіофільму дозволяє краще сконцентрувати увагу глядачів на події:
“Нам здалося, що це буде адекватна відповідь на реальність, коли суспільство живе із з гаджетом у руці, коли суспільство, якщо і читає, то в більшості своїй завдяки телефонові, ноутбукові, планшетові”.
Катерина Попова додала, що окрім аудіофільму, проєкт передбачає створення Digital музею, який зосередиться на висвітленні події в урочищі “Сосонки”:
“Аудіофільм – це одна із частин нашого проєкту. Також буде відцифрування місця розстрілу, знімання з дрона, 3D екскурсія. І це все буде перекладено сурдоперекладачем та начитуватиметься текст для тих, хто не може побачити”.
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok