Перейти до основного змісту

Вперше зафіксували новий вид птахів за допомогою аудіорекордерів у нацпарку на Рівненщині

Співробітники нацпарку разом з Олександром Добринським. Facebook Національний природний парк "Дермансько-Острозький"

Науковці вперше провели орнітологічне дослідження із застосуванням аудіорекордерів у Національному природному парку "Дермансько-Острозький", що на Рівненщині. Це новий метод спостереження за птахами, який дозволяє виявити їх за голосами. Під час моніторингу на території парку зареєстрували новий вид птахів — сову довгохвосту.

Про це розповіла Суспільному старша наукова співробітниця Національного природного парку "Дермансько-Острозький" Галина Кальчук.

За її словами, 16 березня працівники парку мали змогу співпрацювати з орнітологом, членом Західноукраїнського орнітологічного товариства Олександром Добринським. Під час спільної роботи вони встановили аудіорекордери для моніторингу птахів за їхніми голосами.

"Це новий метод (аудіорекордер — ред.), один з новіших методів спостереження за орнітофауною. Відповідно, в нас ще таких досліджень не проводилося, це вперше. Загалом по Україні вже є такий досвід, але в Нацпарку не було такої можливості. Це дає змогу нам почути голоси птахів, потім їх проаналізувати з цих аудіорекордерів. І на основі цих досліджень ми будемо мати видовий список орнітофауни, який у нас є на території птахів, на території парку", — зазначила Галина Кальчук.
Встановлення аудіорекордеру у Національному природному парку "Дермансько-Острозький". Facebook Національний природний парк "Дермансько-Острозький"

Як додала старша наукова співробітниця, загальні результати дослідження будуть готові пізніше, оскільки аудіорекордери мають бути встановлені на території парку не менше семи днів, після цього дані, які вони зафіксували, опрацьовуватимуться.

Але вже у ході моніторингу вперше зареєстрували сову довгохвосту, поділилася Галина Кальчук:

"Це рідкісний вид сов, взагалі вони дуже малопомітні птахи. В нас на території за всі роки існування парку не було зареєстровано сову довгохвосту. Це перша реєстрація і перший раз ми її вносимо у список орнітофауни парку".

Співробітники нацпарку разом з Олександром Добринським. Facebook Національний природний парк "Дермансько-Острозький"

Вона зазначила, що співпрацю з орнітологом Олександром Добринського планують продовжити:

"Олександр Добринський — висококваліфікований орнітолог. Ми раді були співпрацювати з ним, оскільки фахівці такого рівня — це завжди радість для нас, оскільки вони приносять нове щось в наші дослідження".

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok

Топ дня
Вибір редакції