Перейти до основного змісту

Вирубку півтори тисячі дерев невідомими прокоментувала керівниця громади на Рівненщини

Виявлення екоінспекцією вирубки дерев на Рівненщині. Facebook Державна екологічна інспекція Поліського округу

Екоінспектори виявили незаконну порубку понад 1500 сосен на Рівненщині. За їхньою оцінкою, вартість збитків довкіллю становить майже п'ять мільйонів гривень.

Про це повідомили у Facebook Державній екоінспекції Поліського округу.

За інформацією у публікації, на адресу держінспекції через вебсайт "ЕкоЗагроза" надійшло звернення про вирубку дерев на комунальній землі Костопільської міської ради поблизу села Яполоть Рівненського району. Інспектори з охорони навколишнього природного середовища разом з представниками міськради обстежили територію та підтвердили, що невідомими особами вирубані 1554 сосен.

"Розмір шкоди, заподіяної вирубкою дерев, за розрахунками, проведеними фахівцями Екоінспекції, становить 4 888 086, 39 грн", – процитували начальника ДЕІ Поліського округу Євгенія Медведовського у дописі.

Екоінспекція скерувала матеріали за фактом вчинення правопорушення до Головного управління Національної поліції в Рівненській області для внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та встановлення осіб, винних у вирубці дерев.

Виявлення екоінспекцією вирубки дерев на Рівненщині. Facebook Державна екологічна інспекція Поліського округу

Суспільне звернулося до Костопільської міської ради щодо цієї справи. Як розповіла в.о. міського голови Лілія Шульжук, така проблема існує роками не тільки у їхній громаді:

"Ділянка має сільськогосподарське призначення, але не є лісом. Там ростуть самосіви. Таку деревину не можна використати в промислових цілях, наприклад. Дуже часто люди використовують самосіви на дрова. І за кожним жителем громади встежити неможливо. Більше того, як правило, це роблять жителі сусідніх громад. Заїжджають на наші території і рубають деревину, це створює додаткову проблему".

Вона додала, що інші громади сплачували подібні штрафи, проте, якщо доведеться і їм, це оскаржуватимуть це в суді.

За словами речниці поліції в області Марії Юстицької, вони можуть шукати причетних до вирубок дерев і чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях в природному стані (невідділені від коріння), а також у заповідниках, на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах України.

"Порубка лісу в містах, селищах, інших населених пунктах (у парках, скверах, садах, на вулиці, на території підприємств, організацій, у пришляхових смугах, а також на сільськогосподарських угіддях, садибах, дачних ділянках тощо) не є предметом цього злочину. Тобто предмет злочину є ліс, що відноситься до лісового фонду", — пояснила Марія Юстицька.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok

Топ дня
Вибір редакції