Екоінспектори виявили незаконну порубку понад 1500 сосен на Рівненщині. За їхньою оцінкою, вартість збитків довкіллю становить майже п'ять мільйонів гривень.
Про це повідомили у Facebook Державній екоінспекції Поліського округу.
За інформацією у публікації, на адресу держінспекції через вебсайт "ЕкоЗагроза" надійшло звернення про вирубку дерев на комунальній землі Костопільської міської ради поблизу села Яполоть Рівненського району. Інспектори з охорони навколишнього природного середовища разом з представниками міськради обстежили територію та підтвердили, що невідомими особами вирубані 1554 сосен.
"Розмір шкоди, заподіяної вирубкою дерев, за розрахунками, проведеними фахівцями Екоінспекції, становить 4 888 086, 39 грн", – процитували начальника ДЕІ Поліського округу Євгенія Медведовського у дописі.
Екоінспекція скерувала матеріали за фактом вчинення правопорушення до Головного управління Національної поліції в Рівненській області для внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та встановлення осіб, винних у вирубці дерев.
Суспільне звернулося до Костопільської міської ради щодо цієї справи. Як розповіла в.о. міського голови Лілія Шульжук, така проблема існує роками не тільки у їхній громаді:
"Ділянка має сільськогосподарське призначення, але не є лісом. Там ростуть самосіви. Таку деревину не можна використати в промислових цілях, наприклад. Дуже часто люди використовують самосіви на дрова. І за кожним жителем громади встежити неможливо. Більше того, як правило, це роблять жителі сусідніх громад. Заїжджають на наші території і рубають деревину, це створює додаткову проблему".
Вона додала, що інші громади сплачували подібні штрафи, проте, якщо доведеться і їм, це оскаржуватимуть це в суді.
За словами речниці поліції в області Марії Юстицької, вони можуть шукати причетних до вирубок дерев і чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях в природному стані (невідділені від коріння), а також у заповідниках, на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах України.
"Порубка лісу в містах, селищах, інших населених пунктах (у парках, скверах, садах, на вулиці, на території підприємств, організацій, у пришляхових смугах, а також на сільськогосподарських угіддях, садибах, дачних ділянках тощо) не є предметом цього злочину. Тобто предмет злочину є ліс, що відноситься до лісового фонду", — пояснила Марія Юстицька.
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok