Перейти до основного змісту

Розвиток гри ґо на Рівненщини: тренер розповів про труднощі та здобутки

Олеся Малко (зліва) на турнірі в Японії. Facebook Volodymyr Kachanovskyi

Рівненські спортсмени показують високі результати на міжнародній арені у грі ґоҐо - стародавня китайська стратегічна настільна гра., але є труднощі з розвитком цієї гри в регіоні. Суспільне поспілкувалося з тренером школи інтелектуальних видів спорту Володимиром Качановським, який поділився думками про досягнення вихованців, брак фінансування та перспективи цієї гри.

Зокрема, він поділився враженнями від виступу своїх вихованців на чемпіонаті Європи, де Олеся Малко та Денис Лотоцький посіли перше та друге місце. І зазначив, що спортсмени продемонстрували результат, який перевершив навіть оптимістичні очікування тренерського штабу. Володимир Качановський зазначив, що конкуренція була високою.

"В принципі, були розрахунки, що просто буде боротьба за призові місця, можливість поборотися, і якщо вдасться вибрати якісь призові місця, то це вже буде позитивний результат. Але вони показали результат вище середніх очікувань, і це максимальний результат", — зауважив він.

Олеся Малко відразу після чемпіонату Європи вирушила до Японії, де взяла участь у Кубку Ланки — жіночому міжнародному турнірі. Олеся Малко фактично здобула 3-4 місце на світовій першості серед спортсменок-аматорів, адже розіграшу за "бронзову медаль" організатори не проводили, пояснив тренер.

"Вона пройшла до півфіналу, але до фіналу не потрапила", — зазначив Володимир Качановський.

Фінансування таких поїздок на міжнародні турніри залишається проблемою, пояснив тренер. Батьки спортсменів часто покривають витрати, оскільки цей вид спорту не є олімпійським, державне фінансування обмежене, а європейські спонсори надають допомогу лише час від часу,

Також тренер розповів про складність вибору між чемпіонатами, оскільки події можуть відбуватися майже одночасно. Наприклад, Олеся вирішила брати участь у двох великих змаганнях в Румунії та Японії, хоча вони йшли одне за іншим без перерви. Зараз спортсменка закінчила загальноосвітню школу, але продовжує навчатися в школі інтелектуальних видів спорту.

"Вона не покине нашу школу, вона перейде до групи магістрів, де запланований рівень нашої навчальної програми на 12 років, а потім — роки навчання для найталановитіших. Тобто, ми створюємо для них умови, щоб вони показували найвищі результати у спорті", — підсумував Володимир Качановський.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok

Топ дня
Вибір редакції