Перейти до основного змісту

Після повернення із СЗЧ військові можуть уникнути криміналу. Скільки таких на Рівненщині

Військових, які до 1 січня 2025 року повернуться після самовільного залишення частини, звільнять від кримінальної відповідальності. На Рівненщині цим правом вирішили скористатися орієнтовно 2500 військовослужбовців.

Про це на пресконференції повідомив керівник прокуратури у сфері оборони Західного регіону Сергій Кріпак.

Він пояснив, що ця процедура стала можливою завдяки законодавчим змінам, які запровадили механізм звільнення від кримінальної відповідальності за умови добровільного повернення до військових частин.

Механізм повернення до служби

Згідно з нововведеннями, прийнятими 7 вересня та 29 листопада 2024 року, військові, які вперше самовільно залишили військову частину, можуть уникнути кримінальної відповідальності. Для цього необхідно:

  1. Добровільно з’явитися до військової частини.
  2. Виявити бажання продовжувати проходження військової служби.
  3. Отримати письмову згоду та витяг з наказу командира військової частини.
  4. Оформити облікові документи та погодити план переміщення до нової військової частини.

Після виконання цих кроків військовослужбовців направляють до нових місць служби згідно з планом переміщення.

Підстави для звільнення від відповідальності

Законодавчі зміни внесли корективи до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України. Тепер особи, які виконали зазначені умови, не несуть відповідальності за статтями 407 (самовільне залишення військової частини) та 408 (дезертирство) Кримінального кодексу України. Цей механізм надає можливість військовослужбовцям, які оступилися вперше, повернутися до виконання обов’язків і продовжити захищати батьківщину, наголосив Сергій Кріпак.

"Фактично майже дві з половиною тисячі військовослужбовців виявили добровільне бажання повернутися у військову частину та продовжити проходження своєї військової служби. Такі військовослужбовці відправлені у нові місця. Це я кажу за Рівненську область, у якій знаходяться відповідні військові частини, які Міністерством оборони уповноважені на розв'язування питання щодо продовження проходження військової служби військовослужбовцями", — повідомив Сергій Кріпак.

Що загрожує тим, хто не повернеться

Військовослужбовцям, які не скористаються можливістю повернутися, загрожує кримінальна відповідальність, додав керівник прокуратури.

"По таких військовослужбовцях, по кожному факту, на сьогодні відкриті кримінальне провадження за фактом вчинення самовільного залишення військової частини, або дезертирства. Тобто відповідальність, яка передбачається статтями 407 та 408 Кримінального кодексу України. Ті військовослужбовці, які добровільно не погодилися, не повернулися до військових частин — підлягатимуть кримінальній відповідальності", — уточнив Сергій Кріпак.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok

Топ дня

Вибір редакції