Перейти до основного змісту

"Тут зображені українські воїни": у монастирі на Рівненщині показали новий дубовий іконостас

Ексклюзивно

У Свято-Миколаївському чоловічому монастирі у Дубні на Рівненщині встановили новий іконостас. Його два роки виготовляв майстер Радивилівського професійного ліцею, йому допомагали місцеві студенти. Тепер у храмі своїми зусиллями вмонтовують ікони, яких загалом має бути 24. Поряд із релігійними образами на іконах — сучасні події.

Детальніше про це розповів Суспільному настоятель монастиря архімандрит Меркурій.

Священнослужитель розповів, що раніше у Свято-Миколаївському чоловічому монастирі був тимчасовий іконостас з фанери. Допомогти з виготовленням нового запропонував парафіянин храму, який працює в Радивилівському професійному ліцеї.

"Директор ліцею Віталій Петрович захотів нам допомогти, від нас лише потрібен був матеріал. Пам'ятаю, що першого вересня 2022 року ми завезли в Радивилів дуб — і вони почали свою роботу. У мене була лише одна умова, щоб іконостас мав стиль нашого собору. Якщо придивитися, то стиль проглядається, зокрема верх такий як наш купол", — пригадав архімандрит Меркурій.

Архімандрит Меркурій показує новий іконостас. Суспільне Рівне

Майстер Анатолій Герасимчук виготовляє іконостас. Радивилівська міськрада

З його слів, два роки майстер Радивилівського ліцею Анатолій Герасимчук разом зі студентами працювали над цим проєктом. Встановили новий іконостас цьогоріч у вересні. Його висота — майже 10 метрів, ширина — сім метрів.

"Далі ми почали його лакувати, фарбувати, скріплювати. Паралельно наш дубенський художник Микола Тимчак писав ікони. Ми оголосили збір на придбання цих ікон. Бо за них ми платимо гроші іконописцю. Люди жертвували — і наша умова була, щоб ззаду на іконах були написані імена жертводавців", — додав священнослужитель.

Свято-Миколаївський монастир. Суспільне Рівне

Парафіяни допомагають з монтажем ікон. Суспільне Рівне

За інформацією настоятеля, загалом в іконостасі буде 24 зображення. Чотири з них майстер ще пише, решту — з допомогою парафіян нині встановлюють:

"Зародилася ідея з іконостасом на початку війни. І йшло до того, що він буде завершений ще в часі війни. Це мало відбитися на іконах. Я не хотів, щоб вони були темні. Хотів, щоб виглядали, як ікони славні й переможні. Наприклад, тут зображені українські воїни і козак, як символ козацького духу наших воїнів. А тут іконописець вписав стрій ангелів. І як придивитися, то видно синьо-жовті стрічки на їхніх поясах. Ще на деяких іконах знизу зображений наш храм — який він був у давнину та сучасний".

Зі слів архімандрита Меркурія, роботи з іконостасом ще багато. Зокрема в процесі написання центральна спускна ікона.

На іконі Богородиці зображені українські воїни та козак. Суспільне Рівне

Стрій ангелів із синьо-жовтими стрічками. Суспільне Рівне

Свято-Миколаївський монастир на іконі. Суспільне Рівне

Нові ікони. Суспільне Рівне

Свято-Миколаївський чоловічий монастир. Суспільне Рівне

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok

Топ дня

Вибір редакції