Перейти до основного змісту

На Рівненщині депутати затвердили попередній перелік майбутніх академічних і професійних ліцеїв

Депутати облради. Рівненська обласна рада

Депутати Рівненської обласної ради проголосували за план формування мережі закладів повної загальної середньої освіти. Це передбачено реформою старшої профільної освіти, яка має відбутися у 2027 році.

Про це стало відомо з онлайн-трансляції засідання обласної ради.

Відповідно до шкільної реформи, з 2027 року академічні ліцеї поглиблено навчатимуть старшокласників з 10 по 12 класи. Вони стануть окремими закладами освіти, де учні готуватимуться до вступу в заклади вищої освіти. У школах залишаться 1-9 класи.

Академічні та професійні ліцеї мають створити на базі існуючих закладів освіти. Прогнозована мережа, яку запропонували затвердити депутатам, включає 86 закладів освіти на території області.

Процес голосування

Під час обговорення питання у залі виникла дискусія. Зокрема, керівниця Дубенського міського управління освіти Наталія Іваницька пояснила, що у їхньому місті не могли визначити навчальний заклад, який з 2027 року має стати академічним — ліцей №6 чи ліцей №8. Зараз у переліку є вони обидва.

"Включено два заклади загальної середньої освіти в мережу старшої школи, в якості академічних ліцеїв: ліцей №6 і ліцей №8 — найпотужніший і другий за потужністю заклади нашої громади. Якщо прийняти відповідне рішення в його автентичному вигляді, це означатиме, що близько 900 учнів нашої Дубенської громади не будуть зараховані в інші заклади загальної середньої освіти нашого міста", — зазначила Наталія Іваницька.

Голова обласної ради Андрій Карауш наголосив, що це питання обговорюють з лютого 2024 року.

"62 листи за підписами голів громад або міських голів і два рішення міських голів. На підставі цих пропозицій додані були наші обласні заклади професійного-технічної освіти і фахової освіти. І так сформована прогнозована мережа, яка має піти на обговорення і далі на можливе затвердження", — пояснив він.

Також до обласних депутатів звернувся начальник обласної військової адміністрації Олександр Коваль, який запропонував підтримати проєкт, а у майбутньому його відкоригувати:

"Я пропоную робочу зустріч призначити на 1 жовтня, якщо це буде робочий день, на День вчителя, і я чекаю від вас ті пропозиції, які є, які ви зібрали на округах. Сідаємо і по кожній ситуації розбираємо окремо. На наступну сесію виходимо з проєктом змін до цього рішення".

У підсумку питання погодили, за нього проголосував 41 депутат.

Що передбачає реформа

Згідно з концепцією, з 2027 року передбачено запровадження трирічної профільної середньої освіти (10-12 класи) за двома спрямуваннями:

  • академічним: поглиблене вивчення предметів (курсів) і підготовка до здобуття вищої освіти;
  • професійним: орієнтація на ринок праці; акцент на порівняно швидке здобуття професії.

Реформа передбачає створення мережі академічних ліцеїв, переважно відокремлених від початкової і базової школи. Учні 10-12 класів зможуть обирати профіль навчання, курси й навчальні предмети, академічні ліцеї якісну — профорієнтаційну роботу та враховуватимуть потреби учнівства щодо курсів.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Топ дня

Вибір редакції