Лісова пожежа поблизу Старого Села Сарненського району загрожує рідкісним насадженням та ділянкам під охороною, які відносять до природозаповідного фонду. Лісівники долучилися до рятувальників і місцевих жителів, аби зупинити поширення вогню.
Про це в етері Українське радіо. Рівне повідомила речниця Північно-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства Світлана Думська.
Пожежа спалахнула на ділянці лісу, якою опікується місцева громада, але згодом дісталася території, на якій росте ліс філії "Рокитнівське лісове господарство".
"Це природозаповідний фонд, де взагалі не проводять будь-які заходи лісівники. Це природоохоронна зона. Там поруч є Національний природний парк "Пуща Радзівіла", вони межують, наскільки мені відомо. Але туди ще не дійшов вогонь. Природозаповідний фонд - це ті насадження, де в результаті обстеження доведено, що є рідкісні насадження чи ліси, які треба охороняти", — пояснила речниця.
Саме на території державного лісу лісівники зосередили свої ресурси, щоб локалізувати пожежу. Їм це вдалося і вогонь надалі не поширюється, додала Світлана Думська. Загалом залучили 10 авто і більше 80 працівників.
Можливе поширення вогню моніторять не лише представники Рокитнівської філії, а й Костопільської і Березнівської. Також залучили пожежні екіпажі з Волині: Маневицької, Городоцької та Ковельської філій.
Завдану вогнем шкоду ще не підрахували. Про завдані збитки можна буде говорити після остаточної ліквідації пожежі, пояснила речниця.
"Ми все літо підтримували нульову статистику пожеж. Я кажу про Рівненщину і Волинь — ліси, які є в межах відповідальності Поліського лісового офісу. На жаль, вересень видався для нас важким. Тривалий час трималася суха погода, і будь-який вогонь швидко розгорається, лісова підстилка спалахує, це важко зупинити. А ще у нас багато "господарів", які вважають, що спалити восени залишки на полі чи суху траву — це найкращий вихід, так вони нібито прибирають території. Жахлива традиція досі існує", — розповіла Світлана Думська.
Проблема гасіння пожеж цього тижня полягає в тому, що зберігається спекотна погода і сильний поривчастий вітер. Про це в етері Українське радіо. Рівне розповів речник ДСНС в області Дмитро Мельник. Він додав, що особливо сильним вітер був позавчора, 9 вересня, але наступного дня став трохи легшим.
"Ситуація контрольована, вдається стримувати наступ вогню. Загрози селам немає", — додав Дмитро Мельник.
Нагадаємо, на Рівненщині рятувальники учора займалися ліквідацією близько 20 лісових пожеж, повідомляв Суспільному начальник Служби з надзвичайних ситуацій в області Володимир Захарчук. Зокрема, копали протипожежні бар'єри, щоб вогонь не поширювався на села, заповідник та територію Республіки Білорусь.
Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook