На Рівненщині упродовж січня-липня 2024 року зареєстрували понад 200 випадків кашлюку. Це майже вдвічі більше, аніж за весь 2023 рік. Основна причина захворювання — відсутність вакцинації у дітей.
Про це Суспільному повідомила завідувачка відділу епіднагляду та профілактики інфекційних хвороб обласного центру контролю і профілактики хвороб Юлія Терентьєва.
За сім місяців 2024 року в області на кашлюк захворіли 262 людини. Це у дев'ять разів більше, ніж за цей же період 2023 року. Тоді у різних районах зареєстрували 30 випадків захворювання дітей.
"Таке зростання захворюваності — через значну кількість нещеплених дітей, або тих, які отримали не повний курс вакцинації. Найчастіше хворіють діти від одного до чотирьох років, рідше — 10-14 років", — зазначила Юлія Терентьєва.
Найвищі показники захворювання зареєстрували в:
- Рівненському районі — 132 випадки;
- Дубенському районі — понад 50 випадків.
Смертельних випадків цьогоріч не було. Останній летальний випадок від цього захворювання зафіксували 22 липня 2023 року, тоді померло тримісячне немовля.
Загалом упродовж 2023 року на кашлюк перехворіли 139 дітей.
Чим небезпечний кашлюк
Кашлюк – це гостре інфекційне захворювання, яке найчастіше вражає дітей. Воно супроводжується сильним кашлем, що може призвести до блювання.
Ускладнення захворювання:
- запалення легень;
- судоми;
- переломи ребер,
- в найважчих випадках – зупинка дихання.
Кашлюк передається повітряно-крапельним шляхом від хворої людини. Перші ознаки проявляються як гостра респіраторна інфекція і специфічним симптомом є лише нападоподібний кашель, переважно вночі.
Найбільше кашлюк небезпечний для дітей віком до двох місяців, які ще не отримали вакцину і є вразливими, додала завідувачка відділу епіднагляду:
"Рекомендовано всім отримати щеплення від кашлюку, якщо не отримували його раніше. Крім того, необхідно проводити вакцинацію вагітних, це допоможе захистити жінку та малюка. Щеплення – це найнадійніший захист від кашлюку. Вакцинація згідно з календарем щеплень допомагає створити імунітет у дитини ще до того, як вона зіткнеться з інфекцією. Це значно зменшує ризик захворювання та його ускладнень".
Комплексну вакцину від дифтерії, правця, та кашлюка відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень вводять у два, чотири, шість та 18 місяців.
Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook