Перейти до основного змісту

Імунізації проти кашлюку, дифтерії та правця на Рівненщині: кому потрібно вакцинуватись

На Рівненщині триває вакцинальна кампанія з посилення імунізації проти інфекційних хвороб: кашлюку, дифтерії та правця. Отримати безоплатне щеплення можна у закладах охорони здоров’я звернувшись до сімейного лікаря. Також в області організують мобільні медичні бригади для вакцинації населення у віддалених громадах.

Про це під час брифінгу в Рівненській ОДА повідомила завідувачка відділу імунопрофілактики Рівненського обласного центру контролю та профілактики хвороб Іванна Лебєдєва.

Вона зазначила, що в Україні щеплення для профілактики кашлюку, дифтерії та правця проводять дітям у віці 2, 4, 6 місяців. Першу ревакцинацію потрібно робити у 18 місяців, другу — у шість років, третю — в 16 років. Також після 26 років щеплюватись потрібно кожні 10 років:

“В Україні на 37% нижчий рівень імунізації, ніж у країнах Європи. Хоча у нас є всі необхідні інструменти для цього: навчений персонал, обладнання для транспортування препаратів, безплатні вакцини для рутинної імунізації”.

Які симптоми хвороб:

  • Кашлюк — характеризується тривалими нападами кашлю й особливо небезпечний для немовлят, у яких може викликати тимчасову зупинку дихання.
  • Дифтерія — вражає слизову оболонку горла, утворюючи плівки, які можуть ускладнювати дихання, а також серце, нервову систему та нирки.
  • Правець — вражає нервову систему, призводячи до сильних м’язових спазмів. Смертність від нього може сягати 80%.

Лікарка додала, що вакцинацію можна пройти в будь-якому закладі охорони здоров’я, який має укладений договір із Національної служби здоров'я України. Вони забезпечені, прекваліфікованим Всесвітньою організацією охорони, здоров'я холодильним обладнанням для зберігання вакцин та пристроями моніторингу температурного режиму. Також фахівці центру організовуватимуть виїзд мобільних медичних бригад для безоплатної імунізації населення.

“Плануємо відвідувати віддалені громади Рівненщині, аби доступ до вакцини мали усі охочі, зокрема, маломобільні категорії населення. Якщо людина не пам’ятає чи вакцинувалась, то потрібно звернутись до сімейного лікаря. Він визначить, яких щеплень не вистачає, й надасть рекомендації, щодо схеми імунізації”, — прокоментувала Іванна Лебєдєва.

У групі ризику на захворювання кашлюка, дифтерії та правця перебувають вагітні, люди старше 60 років, люди із супутніми хронічними патологіями, а також працівники медичної та освітньої галузі, школярі, студенти, військовослужбовці.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Топ дня

Вибір редакції