Ченці Гурбинського монастиря ПЦУ на Рівненщині зібрали та змолотили двісті тонн озимої пшениці, яку виростили на власних полях. Сільськогосподарськими роботами вони займаються, щоб прогодувати тварин, яких утримують, та розбудувати монастир. Загалом ченці обробляють понад 200 гектарів землі.
Про це Суспільному 24 липня розповів намісник Свято-Воскресенського чоловічого монастиря ПЦУ на Повстанських могилах в урочищі Гурби, архімандрит Онуфрій.
Сільськогосподарськими роботами займаються двоє ченців — архімандрит Онуфрій та отець Лука. Під час літніх жнив вони змолотили 200 тонн пшениці, яку зібрали з 30 гектарів землі.
"З минулого тижня почали жнива. За два дні зібрали озиму пшеницю. У нас немає працівників, ми тільки вдвох. Збираємо в будні дні, навіть попри те, що є служби. Зранку — молитва, після — збір врожаю. Нам допомагають комбайн і два трактори", — зазначив отець Онуфрій.
Частину врожаю ченці використають на потреби монастиря, іншу — продадуть. Також вони мають худобу — корів, биків, курей та свиней — яку годують зібраним врожаєм.
"Змолотили, трохи лишаємо для власних потреб — на борошно, хліб, проскури, решту здаємо на елеватори. Спека не завадила врожаю. Господь дав, щоб пшениця дозріла. Дякуємо Богу за те, що посприяв і з погодою, і зі збором врожаю. Дощем підживив кукурудзу і сою", — додав архімандрит.
Загалом цьогоріч ченці засіяли 200 гектарів пшеницею, соєю, квасолею, кукурудзою та іншими культурами.
"Зібрали пшеницю, готуємо поля під посів озимого ріпаку. Переходимо далі до збору сої, потім до гречки й кукурудзи. Закінчимо збирати врожай у жовтні-листопаді, коли буде кукурудза", — розповів Онуфрій.
Монастир на повстанських могилах в Гурбах
Урочище Гурби — місце найбільшої битви УПА. За даними історика Ігоря Марчука, у квітні 1944-го на Великдень у відкритому протистоянні зійшлися орієнтовно 3,5 тисячі повстанців та приблизно 14 тисяч солдатів НКВС. Битва закінчилась перемогою радянських військ, втім, оточити та знищити бійців УПА вони не змогли.
Щороку у третій день Великодня до Гурб з’їжджаються на літургію, щоб помолилися за вічний спокій загиблих повстанців.
Пантеон Слави Героїв Гурбинського бою заклали у 2006 році. У жовтні 2007-го перепоховали знайдені тут під час розкопок рештки бійців УПА та освятили колону Божій Матері-Покрові.
У 2016 році в урочищі Гурби відкрили Свято-Воскресенський чоловічий монастир на Повстанських могилах. Там діє однойменна дерев`яна церква, а в 2022 році освятили також храм Онуфрія Великого.
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook